یادواره سرداران و ۱۳۲۲ شهید فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا در گیلان

یادواره سرداران و ۱۳۲۲ شهید فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا در گیلان

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 25 آبان 1402 ساعت 09:22

پنجمین یادواره سرداران و هزار و ۳۲۲ شهید فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا و ۳۳ شهید یگان ویژه استان با سخنرانی سردار کرمی فرمانده یگان‌های ویژه فرماندهی انتظامی کل کشور در رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای فراجا؛ یادآوری اسم و رسم شهدا دل هر مومنی را جلا می‌دهد؛ شهدایی که لباس خدمت و دفاع از امنیت و وطن بر تن کردند تا مردم‌شان در امنیت و آرامش به‌سر ببرند و با جان و دل در کنار مردم از انقلاب اسلامی و ارزش‌ها دفاع کردند تا به‌ شهادت رسیدند؛ یاد مجاهدت‌های این دلاورمردان در مسیر عشق، کوچه کوچه دل‌هایمان را پُر از عطر وجودشان می‌کند و غبار از دل‌های آلوده می‌زداید.

در همین راستا، پنجمین یادواره سرداران و هزار و 332 شهید فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا و 33 شهید یگان ویژه استان با سخنرانی سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه فرماندهی انتظامی کشور و با حضور جمعی از مسئولان و مردم شهیدپرور به‌ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران در سالن شهدای فراجا واقع در میدان انتظام شهرستان رشت با شکوه خاصی برگزار شد.

در پایانِ مراسم، ورود پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع‌مقدس حال و هوای خاصی به فضای مراسم بخشید و حال دل همه را دگرگون کرد.

آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های محسنین در قرآن کریم اظهار داشت: محسنین همواره با خدا، مردم و جامعه رابطه خوبی دارند و اهل نماز، بندگی و پرداخت زکات هستند؛ شهدای ما نیز این‌گونه بودند و خود را وقفِ راه خدا کردند تا انسانیت، دین و راه سعادت حفظ شود.

وی با اشاره به مظلومیت شهدای فراجا در آشوب‌های سال گذشته تصریح کرد: اگر نبود این پایمردی‌ها و شهادت‌ها، معلوم نبود دشمن تا کجا پیشروی می‌کرد. شهدا در مراسمی که به‌نام آنها باشد، حضور دارند؛ آنان امروز در ملأ اعلی در بهترین شرایط قرار دارند و ما انسان‌های دنیا در سخترین شرایط هستیم.

وی با اشاره به مظلومیت مردم غزه خاطرنشان کرد: تا قبل از این حوادث، بارها درباره وحشی‌گری‌های شیاطین و یزیدیان در کربلا خوانده و شنیده بودیم اما امروز شمر و عمر سعد زمانه خود را به‌چشم می‌بینیم که در حال جنایت هستند فقط ظاهرشان تغییر کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه تاکنون بیش از 10 میلیون ایرانی در پویش حمایت مادی از مردم غزه شرکت کردند افزود: در هیچ دوره‌ای از تاریخ، قلوب ملت‌ها تا این حد مالامال از خشم و انزجار از شیاطین نبود.

فلاحتی با تاکید بر اینکه دشمنان در دوران کرونا از میلیون‌ها ابزار استفاده کردند تا آمریکا را کدخدا نشان دهند گفت: اما امروز همه فهمیدند که آمریکا شیطان و خون‌آشام است و ملت‌ها متوجه مظلومیت غزه شده‌اند و همانطور که قرآن وعده داده است قطعاً از مجرمان انتقام گرفته می‌شود.

امام جمعه رشت یاری مومنان را وعده حتمی خداوند طبق آیات قرآن کریم دانست و اذعان داشت: جمهوری اسلامی نیز در هر شرایطی از کمک همه‌جانبه به مردم مظلوم غزه دریغ نخواهد کرد و ما براساس مصالح حکمت، عزت و مصلحت حرکت خواهیم کرد. ما به نسخه‌های خونخواران بشر که در مراکز قدرتِ دنیا تدوین می‌کنند اعتقادی نداریم و راه و نقشه استعماری آنان را دنبال نمی‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه شهید دادیم تا انقلاب اسلامی حفظ شود و این راه را ادامه خواهیم داد افزود: نسل معاصر امروز بااعتقادی راسخ در راه شهیدان قرار دارند و از آنان الگو خواهند گرفت.

فلاحتی با تاکید بر اینکه آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی را با کمک‌های خود ذلیل‌تر کرده است گفت: هدف قرار دادن زن و کودک بی‌دفاع نشانه شکست دشمن در عرصه نظامی است به‌همین دلیل بمب و راکت‌هایشان را بر سر مردم بی‌دفاع فرود می‌آورند اما در واقعیت دچار استیصال شده‌اند.

امام جمعه رشت جمهوری اسلامی ایران را الگوی جبهه‌ مقاومت دانست و بیان کرد: تمدن غرب چیزی جز نسل‌کسی و آدم‌کشی نیست.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی