یادمان‌های دفاع مقدس ایلام آماده پذیرش کاروان‌های راهیان نور است

یادمان‌های دفاع مقدس ایلام آماده پذیرش کاروان‌های راهیان نور است

آخرین بروزرسانی : یکشنبه، 11 مهر 1400 ساعت 07:14

یادمان‌های مناطق جنگی ایلام آمادگی پذیرش زائران و کاروان‌های راهیان نور در داخل و خارج از استان را دارد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، مسئول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام ، گفت: در صورت از سرگیری اردو‌های راهیان نور، یادمان‌ها و اردوگاه‌های استان مشکلی برای پذیرش بازدیدکنندگان وجود ندارد و تمهیدات لازم بهداشتی در این زمینه لحاظ شده است.

او با بیان اینکه اردوگاه‌های راهیان نور استان ایلام ظرفیت یک هزار نفر در شبانه روز را دارد، افزود: اتوبوس‌های حامل کاروان‌های راهیان نور و همچنین اردوگاه‌ها نصف ظرفیت را باید پذیرش کنند تا فاصله اجتماعی بین زائران رعایت شود.

او ادامه داد: البته کاروان راهیان نور استان ایلام به طور معمول نیازی به اسکان و شب مانی در اردوگاه‌ها را ندارند و بعد از اردوی یک روزه راهی شهرستان‌های محل سکونت خود می‌شوند، اما کاروان‌های خارج استان نصف ظرفیت اردوگاه‌ها پذیرش می‌شوند و در صورت تعداد زیاد کاروان ها، می‌توان از ظرفیت خوابگاه‌های ادارات و دانشجویی استفاده کرد.

او مطرح کرد: حضور کاروان‌های راهیان نور در مناطق آبی و زرد با حفظ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است و همچنین در صورتی که خوابگاه خارج از محدوده شهر‌های نارنجی و قرمز باشد و اتوبوس حامل زائران از این شهر‌ها عبور نکند، حضور کاروان‌های راهیان نور در این مناطق نیز منعی ندارد.

او اظهار کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید، از سرگیری کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی به صورت فیزیکی و همچین استفاده از بستر شاد در دستور کار قرار دارد که البته باید برنامه‌های مجازی راهیان نور برای تولید محتوای جدید به روزرسانی شوند و آموزش و پرورش نیز زمان مشخصی را در برنامه شاد برای راهیان نور دانش آموزی بگنجاند.

او مطرح کرد: برای شروع به فعالیت کاروان‌های راهیان نور منتظر دریافت ابلاغیه قرارگراه راهیان نور کشور و ستاد ملی کرونا هستیم تا اعزام کاروان‌های زائران یادمان‌ها بعد از وقفه طولانی به علت شیوع ویروس کرونا، دوباره از سر گرفته شود.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی