چکیده ای از داستان ده سال اسارت

چکیده ای از داستان ده سال اسارت

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 27 مرداد 1400 ساعت 09:31

در اولین روزهای جنگ تحمیلی رژیم بعثی علیه ایران اسلامی در تاریخ سی و یكم شهریور 1359، در پاسگاه سوپله بستان، جانانه از کشور دفاع نمودند که خبر شهادت ایشان منتشر گردید، اما پس از دو ماه از طریق صلیب سرخ جهانی خبر اسارت ایشان به خانواده رسید.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، شهید مدافع وطن مهراب مهرابی سراب تلخی، نوزدهم بهمن 1315، در روستای سراب تلخ واقع در 15 کیلومتری شهرستان خرم آباد به دنیا آمد. پدرش كبكعلی و مادرش خاتون نام داشت. در همان دوران کودکی از نعمت پدر محروم ماند و همه کار و تلاش کشاورزی را در کودکی تجربه نمود. وی پس از سپری نمودن دوران کودکی به مدرسه رفت و تا اول راهنمایی درس خواند.

با رسیدن به سنین جوانی برای انجام خدمت سربازی در سن 18 سالگی وارد ژاندارمری گردید، به علت لیاقت های که داشتند پس از خدمت سربازی به استخدام درآمد. وی در سال 1341 ازدواج كرد و صاحب سه پسر و دو دختر شد. در طول خدمت در نقاط مختلف ایران از جمله، بندر لنگه، مبارکه، زرین شهر اصفهان، گاوبندی، پلدختر، و در اواخر در استان خوزستان خدمت نمودند.

ایشان در دفاع از کشور در پاسگاههای مرزهای ژاندارمری صادقانه برای میهن اسلامی خدمت نمودند. در اولین روزهای جنگ تحمیلی رژیم بعثی علیه ایران اسلامی در تاریخ سی و یكم شهریور 1359، در پاسگاه سوپله بستان، جانانه از کشور دفاع نمودند که خبر شهادت ایشان منتشر گردید، اما پس از دو ماه از طریق صلیب سرخ جهانی خبر اسارت ایشان به خانواده رسید. این اسارت به مدت ده سال طول کشید و در سال 1369 پس از تحمل رنج ها و شکنجه های رژیم بعثی، از چنگال نیروهای بعثی آزاد شد.

سرانجام در تاریخ دوازدهم دی 1383، به علت عوارض ناشی از اسارت در بیمارستانی در شهر اراك بر اثر عارضه قلبی به شهادت رسید. مزار وی در زادگاهش واقع است.

استقامت و پایداری همسر ایشان باعث پرورش فرزندانی رشید و برومند و دلسوز برای میهن بود. نتیجه آن شهادت فرزند سوم ایشان به نام ستوانیکم مهرزاد مهرابی سراب تلخی بود که ایشان هم در ادامه راه پدر برای دفاع از میهن اسلامی و مبارزه با اشرار و قاچاقچیان در شرق کشور بود که در شهریورسال 1383 به شهادت رسیدند.

***

روحش شاد و راهش پر ره رو باد.

دیدگاه های شما :


  • ارسال شده توسط : سمیه پنجشنبه، 28 مرداد 1400 ساعت 14:20
  • ممنونم از زحماتی که میکشین کاش بیشتر ازین قبیل مطالب یزارین و سختیای این ادمای بزرگ که در راه مملکتشون کشیدن همه جا پر شده از شهدای مدافع حرم که البته به حق جایگاهشون مهمه اما این عزیزان هم کم از شهدای مدافع حرم ندارن اما جایی ازشون خبری نیست کاش بیشتر فعالیت کنین تو صدا و سیما تو سطح شهر جوونامون بشناسن این عزیزان رو

  • ارسال شده توسط : حامد شنبه، 15 مرداد 1401 ساعت 15:10
  • روحشون شاد و یادشون گرامی اینا فامیلای ما بودن آدم های بزرگی بودن که گلچین شدن و رفتن
کدامنیتی