هدیه امام زمان برای شهادت علی چه بود؟

هدیه امام زمان برای شهادت علی چه بود؟

آخرین بروزرسانی : شنبه، 23 مرداد 1400 ساعت 08:00

بعهدها از آن خنده که برایم تازگی داشت فهمیدم آن گل سرخ نذر امام زمان رمزشهادت بوده كه امام زمان به شهید قیطولی هدیه نموده است.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، شهید مدافع وطن علی قیطولی، یكم شهریور ۱۳۵۱، در شهرستان الشتر به دنیا آمد. پدرش صیدعلی، كشاورز بود و مادرش شاه سلطان نام داشت. تا دوم متوسطه درس خواند. سال ۱۳۷۶ ازدواج كرد و صاحب یك پسر شد. دهم اردیبهشت ۱۳۷۹، در آبدانان هنگام درگیری با نیروهای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بر اثر اصابت گلوله به جمجمه مجروح شد و هشت روز بعد، در بیمارستان امام خمینی تهران بر اثر عوارض ناشی از آن به شهادت رسید. مزار او در شهرستان خرم آباد واقع است.

***

من به عنوان خواهر شهید جای دارم. گر چه قلم از نوشتن خاطره و جانبازی های شهدا عاجز وناتوان است، ولی وظیفه حكم می كند كه خاطرات این عزیزان نباید در صندوقچه سینه مدفون بماند، بلكه باید گفته شود تا همگان حدیث این سینه سرخان را بخوانند، تا نسل به نسل روایت عاشقی آنان به گوش همه برسد. آری برادرم و خواهرم بدان آنان كه رفتند كاری حسینی كردند و آنان كه مانده اند باید كاری زینبی كنند.

نامم زهرا است اهل و ساكن شهرستان شهید پرور آبدانان و كارمند نیروی انتظامی، که خاطره ای ازهمسنگر شهیدم علی قیطولی به شرح ذیل دارم

من یک آرزویی داشتم، یك آرزوی معنوی بود که برآورده شدن آن خیلی به نظرم مشكل می رسید. یك روز صبح سر نماز نشسته بودم و فكرم به اوج آسمان به پرواز درآمده بود. وقتی به خودم آمدم خیلی خسته و درمانده بودم در آن حال درماندگی، تنها كاری كه به نظرم رسید، نذر امام زمان بود تا آرزویم برآورده شود، به همین خاطر سرنماز به امام زمان متوسل شدم به آقا گفتم اگر آرزویم برآورده شود چندین شاخه گل سرخ نذر نمایم و به همكارانم هدیه كنم.

مدت كوتاهی از نذر من گذشت، امام زمان كمك كرد و به آرزوی خودم رسیدم، بنا براین حالا می بایست به قولی كه به امام زمان داده بودم عمل می كردم. به همین خاطر چندین شاخه گل سرخ گرفتم. ساعت 7 صبح شنبه مورخه 10/2/1379 با روحیه ای شاد روانه محل كار شدم. گلها را در داخل یك سینی چیدم. روز خیلی خوبی بود چون همه خوشحال بودند، چند نفر از همكاران دركارگزینی نشسته بودند، ازجمله حاج محمد مراد ایزدی فرمانده حوزه، گلها را پیش حاجی بردم وپس از سلام و صبح به خیر تعارف كردم كه از گلها بردارند. یكی از همكاران پرسید به چه مناسبتی؟ گفتم نذر امام زمان می باشد. هر كس هر آرزویی دارد به نیت امام زمان، هر چه گل سرخ می خواهد بر دارد.

همكاران خندیدند و گفتند قبول باشد و با خوشحالی هر كدام به هر تعداد كه خواستند گل برداشتند. نوبت به اتاق اطلاعات رسید به آنجا رفتم در زدم و سلام كردم بچه های اطلاعات خیلی دوستانه و مثل یك خانواده دور میز مدیر اطلاعات نشسته بودند. شهید علی قیطولی هم آنجا بود و مشغول صحبت كردن با مدیر اطلاعات بود. آن روز یك روز فراموش نشدنی بود. وقتی متوجه گلهای سرخ داخل سینی كه دردست من شدند، همه با هم پرسیدند این گلها برای چیست؟ گفتم این گلها نذر امام زمان است هر كس آرزویی كه دارد از این گلها بردارد، درمیان بچه های اطلاعات شهید علی قیطولی با شنیدن این جمله با خوشحالی گفت پس باید به احترام امام زمان از جا بلند شویم، سپس همه بچه ها ی اطلاعات با ذكر صلوات از جا بلند شدند، آن وقت از گلها برداشتند، شهید علی قیطولی سه گل سرخ برداشت یكی برای خودش یكی برای همسرش و یكی برای پسرش و درحالی كه گلها را با شوق و ذوق فراوان می بویید خنده ای از ته دل کرد و گفت نذرت قبول باشد.

این خنده شهید قیطولی برای من تازگی داشت چون قبلا همیشه تبسم بر لب داشت ولی آن روز برای اولین بار پس از چند سال كه من همكار ایشان بودم شهید خنده ای ازته دل كرد كه باعث تعجب من شد، به همین دلیل برای یك لحظه زیر چشمی به چهره معصوم و نورانی اونگاه كردم نور عجیبی داشت آن چنان خوشحال بود كه غیر قابل تصور بود، من می خواستم از او بپرسم كه چرا امروز ازهمه روزها خوشحال تر است ولی خجالت كشیدم. چشمانش ازشادی برق می زد و مرتب می خندید با تعجب فراوان به اتاق خودم رفتم وموضوع خوشحالی شهید علی قیطولی برای بقیه همكاران تعریف كردم.

ولی هیچ كس خبر نداشت بعد از گذشت دو ساعت، یعنی ساعت 9 صبح همان روز با خبر شدم كه شهید علی قیطولی در درگیری با عوامل گروهك نفاق درداخل شهر آبدانان از ناحیه پشت سر به شدت مجروح شده، وی را به بیمارستان امام خمینی ایلام منتقل و پس ازگذشت یك هفته به درجه رفیع شهادت نائل گردید. بعدا به این نتیجه رسیدم كه گل سرخ نذر امام زمان رمزشهادت بوده كه امام زمان به شهید قیطولی هدیه نموده آری شهید علی قیطولی در سال مولایش علی به سوی خدای علی شتافت.

نقل از همکار شهید

***

واحشره مع ائمه المعصومین.

شهدا مرتبط :

شهید علی قیطولی

دیدگاه های شما :


کدامنیتی