هجرت خالصانه

هجرت خالصانه

آخرین بروزرسانی : شنبه، 26 مهر 1399 ساعت 11:56

آنقدر با حسرت از حالات و خصایل و اخلاقیات و شهامت و شهادتشان سخن می‌گفت که آرزوی پیوند با آن‌ها را می‌توانستی در چهره‌اش ببینی / 2 بار به سفر حج مشرف شد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ غنچه گلی از بوستان شهیدان اسلام بر چیده شد و زبان نارسا به زندگی سراسر تلاش و جهاد وی باز می‌کنیم تا یاد مظلومیت این شهیدان گمنام درخاطره ها بوزد. شهید مدافع وطن حاج عبدالمجید اکبری اصل در سال 1342 در شهر تهران دیده به جهان گشود و دوره متوسط تحصیلات وی مصادف با اوج گیری انقلاب اسلامی مردم مسلمان ایران بود و با پای دیگر دانش آموزان در تظاهرات علیه رژیم منفور پهلوی شرکت داشت پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت انجمن اسلامی دبیرستان هشترودی در آمد و به همراهی و همیاری دیگر دانش آموزان در اسلامی کردن محیط آموزشی دبیرستان و مبارزه با لیبرالسیم و گروهک‌های وابسته به شرق و غرب و افشاگری این منحرفین اسلام و اشاعه خط اصیل انقلاب اسلامی به تبعیت از رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی امام خمینی تلاش داشت.

علاوه بر این در سنگر مسجد سادات به عضویت بسیج نظامی در آمد و مسئولیت کتابخانه مسجد را به عهده گرفت و در برپایی نمایشگاه‌های مختلف کتاب و پوستر و تشکیل و شرکت در کلاس‌های عقیدتی سعی وافر داشت وبه همت این برادر زحمت کش بسیج خردسالان تشکیل شد و خود او مسئولیت آموزش نظامی آن‌ها را به عهده داشت و در کمیته امداد امام خمینی منطقه سه به خانواده‌های تحت پوشش خدمات بسیار موثری انجام داد و در یاری رساندن به مستمندان آبرومند نهایت تلاش را می‌نمود به طوریکه پس اندازهای خود را مخفیانه و همچنین بعضی وسایل زندگی خانواده خود را بی ریا و خالصانه انفاق می‌کرد.

در سال 1361 به اتفاق چند تن از برادران همسنگر خود از طرف سازمان حج و زیارت به مکه معظمه و مدینه منوره مشرف شد و در این کنگره عظیم عبادی سیاسی به همراه دیگر حجاج ایرانی در رساندن پیام انقلاب و ارشاد دیگر مسلمین تلاش نمود.

سفر حج تأثیر روحی و معنوی بسیار عظیمی در مجید داشت به طوری که در تمامی رفتار وی این اثرات مشهود بود. در بازگشت از این سفر به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد و پس از طی دوره‌ی آموزشی به استان سیستان و بلو چستان هجرت نمود و به حراست از مرزهای میهن اسلامی و مبارزه با قاچاقچیان بین الملی پرداخت در سال 1362 مجدداً از طرف سازمان حج به مکه معظمه اعزام شد که این سفر سعادت ومو فقیت بزرگی بود که نصیب این شهید بزرگوار شد. در بازگشت از این سفر برای ادامه خدمت به استان مذکور مراجعت نمود و به همراه دیگر پاسداران جان بر کف کمیته‌های انقلاب اسلامی با سوداگران مرگ مبارزه و موفقیت بسیار داشت.

در آغاز سال 1363 وقتی که برای فاتحه خانی شهدای همرزمش به بهشت زهرا رفته بود، آنقدر با حسرت از حالات و خصایل و اخلاقیات و شهامت و شهادتشان سخن می‌گفت که آرزوی پیوند با آن‌ها را می‌توانستی در چهره‌اش ببینی.

هنگام تحویل سال در محل دعای ندبه باید می‌نشستی و تغییر حالتش را در نماز می‌دیدی تا استجابت دعای (اللهم ارزقنا توفیق شهاده فی سبیک) را در او احساس کنی.

و چه آرزوی زیبایی که در نمیه شعبان به وقوع پیوست به طوریکه در تاریخ 1363/2/27 مصادف با میلاد با سعادت امام منتظر حضرت حجه ابن الحسن العسکری علیه السلام به اتفاق گروهی از پاسداران در تعقیب گروهی از قاچاقچیان بودند که در نزدیکی زابل در جنگی نابرابر به همراه 18 تن ازپاسداران به طرز فجیعی به شهادت رسیدند؛ حتی این سفاکان بی رحم جسد عزیزان غرق به خون را نیز شکنجه کردند. شهادت این عزیزان انعکاس وسیعی در میان امت حزب الله داشت به طوریکه پیکرها گلگون این شهیدان درتاریخ 1363/2/30 با شرکت انبوه مردم شهید پرور بسوی گلزار و کربلای شهیدان بهشت زهرا(ع) تشیع شد.

از خصوصیات اخلاقی بارز این شهید تواضع و فروتنی او در مقابل همگان و خستگی ناپذیری او در راه خدمت به انقلاب اسلامی بود به طوریکه در بسیاری موارد کارهای مشکل را خود به تنهایی و با صبر و حوصله بسیار انجام می‌داد و هیچگاه از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی‌کرد.

مجید درطول مدت کوتاه زندگی خویش همیشه سعی می‌کرد که یک مؤمن واقعی باشد و به اصول و فروع که پایه‌های ایمان هستند اهتمام زیاد داشت او به وحدانیت خدای یکتا و عدالت او، ولایت ائمه معصومین علیهم السلام اقرار داشت و همیشه به آن شهادت می‌داد.

او نماز خود را به پاداشت و روزه های خود را بجا آورد و در امر بندگان خدا، امر به معروف و نهی منکر کوتاهی نکرد و 2 بار به سفر حج مشرف شد.

در سال 61 به اتفاق چند تن از برادران همسنگر خود از طرف سازمان حج و زیارت به مکه معظمه و مدینه منوره مشرف شد و در این کنگره عظیم عبادی سیاسی به همراه دیگر حجاج ایرانی در رساندن پیام انقلاب و ارشاد دیگر مسلمین تلاش نمود.

سفر حج تأثیر روحی و معنوی بسیار عظیمی در مجید داشت به طوریکه در تمامی رفتار وی این اثرات مشهود بود.

مجید یکی از تربیت شدگان مکتب سید الشهدا علیه السلام بود و همانگونه که ازمعلم خود آموخته بود با هجرت خویش خالصانه برای دفاع از اسلام جان خود را برای رسیدن لقای حق بخشید.

 

امید است رهروان راهش سلاح این شهیدان را به روی متجاوزان خصم زبون نشانه روند و از مرزهای اعتقاد اسلام و خون این مظلومان پاسداری کنند.

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی