نخبه شهیدی که چند ثبت اختراع داشت

نخبه شهیدی که چند ثبت اختراع داشت

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 18 فروردین 1400 ساعت 15:29

موفق به ثبت اختراع یک دستگاه ماشین برقی در شهرستان تویسرکان شد و سپس با اختراع یک دستگاه پرفیل بر به جشنواره خوارزمی راه یافت و موفق به ثبت اختراع خود و همچنین کسب جوایز ارزنده شد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، پدر شهید" محسن طهماسبی " در رابطه با فضائل و خصوصیات اخلاقی فرزندش می گوید: با یاد و نام خدا خلاصه ای از زندگی سراسر عزت و شجاعت پسر عزیزم را جهت ثبت در دلها و خاطره دوستان و همکاران و همرزمان شهید به عرض می رسانم.

هنگام اذان صبح روز اول فروردین ماه سال 1362 بود که محسن عزیزم پا به این جهان خاکی گذاشت ، وی فرزند پنجم خانواده ما بود. دوران طفولیت را در دامان مادری پاک دامن سپری و همپای برادران و خواهران خود در سایه قرآن و هیات های مذهبی که در خانه مستمر حضور داشته ،آداب دین مبین اسلام وائمه اطهار را فرا گرفت .

دوران ابتدایی را مانند دیگر اعضای خانواده و دوستان در دبستان" مایل" و تحت سرپرستی معلمان و اساتید محترم و متدین آن آموزشگاه با معدل عالی که همیشه زبانزد مربیان و مسئولان بود سپری و پا به مدرسه راهنمایی هجرت گذاشت.

در آن مقطع بود که تلمذ او به ثمر نشست و جزء محصلان برتر و تیز هوش قرار گرفت و در سایه قرآن و مربیان مراحل رشد و ترقی را سپری و مقاطع مختلف تحصیلی را با موفقیت به اتمام رسانید.

با توجه به استعداد درخشان وی و با راهنمایی اساتید مجرب خود موفق به ثبت اختراع یک دستگاه ماشین برقی در شهرستان تویسرکان شد و سپس با اختراع یک دستگاه پرفیل بر به جشنواره خوارزمی راه یافت و موفق به ثبت اختراع خود و همچنین کسب جوایز ارزنده شد.

محسن در کنار این فعالیت ها از دوران کودکی حضور فعال در پایگاه مقاومت امیرالمومنین ،خیابان شهدا و حضور مداوم و فعال در بسیج دانش آموزی در هیات عزاداری و مجالس اهل بیت در ماه های محرم و صفر حضور چشمگیر داشت.

وی پس از اتمام تحصیلات دوران دبیرستان و اخذ دیپلم در سال 1379 وارد مرحله دیگر از زندگی شد و همیشه اصرار داشت که جامعه به امنیت نیاز دارد. همواره پیرو امام و ولایت فقیه بود و عشق و علاقه به مقام معظم رهبری و پایداری از مرزهای کشور و حراست خون شهدا و اوج سربلندی کشور وارد نیروی انتظامی شد و بنا به تکلیف و آرزویش بود که لباس مقدس سربازی و انتظامی را به تن پوشید و همپای دیگر همرزمانش مراحل آموزشی را در کرج سپری و سپس به تبریز و نوار مرزی ارومیه انتقال یافت و از آنجا داوطلبانه به نوار مرزی سردشت و بانه عزیمت کرد.

وی فردی مومن ،متدین ،باتقوا و با خدا بود . نماز اول وقت را ازجمله واجبات می دانست . او پس از 5 سال خدمت صادقانه در نوار مرزی سردشت به تهران منتقل شد.

اخلاق خوبش همواره زبانزد همکاران و دوستان و آشنایان بود و از هیچ کارخیری کوتاهی نمی کرد. یاران همراه او در کلانتری 128 تهران نو خدمات صادقانه او را فراموش نمی کنند سپس وی به کلانتری 210 شرق تهران منتقل شد.

در زمان انتقالش در این کلانتری همزمان تحصیلات دانشگاهی را سپری کرد و در طول خدمت صادقانه خود با افتخار موفق به دریافت 11 فقره لوح تقدیر گردید.

گفتنی است، ستوانیکم شهید محسن طهماسبی در شب 11 فروردین ماه 1396 در حین انجام وظیفه و تعقیب و گریز افرادی که به این ماموران در ایست و بازرسی توجه نکرده بودند به درجه شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای شهر تویسرکان در کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت.

در راه دوست کشته شدن آرزوی ماست                         دشمن اگر چه تشنه به خون گلوی ماست

از جان گذشته ایم به جانان رسیده ایم                         در راه وصل این تن خاکی،عدوی ماست

خاموش گشته ایم و فراموش کی شویم                         بس اینقدر که در همه جا گفتگوی ماست

واحشره مع ائمه المعصومین.

شهدا مرتبط :

شهید محسن طهماسبی

دیدگاه های شما :


کدامنیتی