قدرت بدنی زیادی داشت و از آن مهتر اخلاق مردانه اش بود

قدرت بدنی زیادی داشت و از آن مهتر اخلاق مردانه اش بود

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 26 شهریور 1399 ساعت 13:39

نسبت به رزق و برق دنیایی بی اهمیت بود و معنویات را محترم از مادیات می‌دانست به رهبرش و همچنین سادات علاقه بسیار زیادی داشت.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، برای شناخت و معرفی بیشتر شهید مدافع وطن احمدعلی حاجی عابدی گفتگویی انجام شده با برادر همسر شهید که حاوی مطالب بسیار مفیدی می باشد.  شهید احمد علی حاجی عابدی که مهر سال1351در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود وی تحصیلات خود را بیشتر از ابتدایی ادامه نداد از همان ابتدا وارد صحنه کار شد و برای کمک به پدر و مادر در تأمین معشیت خانواده همت بسیار نموده شاخصه اخلاقی نامبرده مهربان بودن دلسوزی نمودن به همنوعان بود کسانی که با شهید برخورد داشته به این نکته اذعان دارند.

دوران نوجوانی را با سعی وتلاش در عرصه کار فعالیت در حرفه کاشی کاری ادامه داد او در کارش بسیار موفق بود و پشتکار عجیبی داشت قدرت بدنی خوبی داشت و همین موضوع او را در همردیفان خود مستثنا نموده بود. او خیلی زود به فکر تشکیل خانواده افتاد از این سو از خانواده ای آبرومند که از بستگانش بودند همسری برگزید. در حالی که زندگی آرام و سرشار از سادگی را تجربه می‌نمود خود را برای رفتن به خدمت سربازی آماده نمود و در همین برهه از زندگی خداوند لذت پدر شدن را به او عطا نمود.

او نام فرزندش را را محسن نهاد و هنگامی که لباس سربازی را برتن نمود از همسرش خواست که فرزندش را همچنان که او می‌خواهد و در راه آرمان‌هایی که او در سرداشت پرورش دهد؛ آرمان‌هایی که با شهادتش به تحقق پیوستند و آن چیزی نبود که تمام اعمال‌ها طوری باشد که ما را به خداوند نزدیک کند او در ساختن روستاهای محل تولدش همت بسیار نموده است. چون که سرمایه در جهت کمک مادی به این بنای مقدس نداشت با قدرت بدنی که داشت فی سبیل الله در راه بنای این مسجد خرج نمود تاحدی که حیرت همگان را برانگیخته بود، که کسانی که این صحنه را از نزدیک مشاهده کردند وقتی صحبت ساختن مسجد به میان آمد آن را به صورت خاطره بازگو می‌کنند.

 به پدر و مادر خود احترام فراوان می‌گذاشت، در مراسم‌های ماه مبارک رمضان پیش قدم بود او کسانی را که در زمینه ای موفقیت کسب می‌کردند را تشویق می‌نمود روحیه ایثارگری او ستودنی بود. در روابط با اطرافیان بارها از حقوق خود کوتاه می‌آمد تا ناخواسته کدورتی ایجاد نشود. علاقه شدیدی به دیدار بستگان و دوستان و سالمندان محلی داشت، فردی شاد و با روحیه بود به طوری که اطرافیان از همنشینی با وی لذت می‌بردند، در مجالس بسیار راحت و بی آلایش بود نسبت به رزق و برق دنیایی بی اهمیت بود و معنویات را محترم از مادیات می‌دانست به رهبرش و همچنین سادات علاقه بسیار زیادی داشت و اگر خدای ناکرده توهین می‌شنید به هیچ وجه برنمی تابید او افکار خود را در عمل ثابت نمود.

شهید مدافع وطن احمدعلی حاجی عابدی چناری در روز 29 آذر 71 در منطقه عملیات که شهر به ندای حق لبیک گفت و به دیدار او شتافت از خداوند می‌خواهم یادش ماندگار وراهش پر رهرو بماند.

 

دیدگاه های شما :


کدامنیتی