شهید ناجا که با گلوله تانک شهید شد

شهید ناجا که با گلوله تانک شهید شد

آخرین بروزرسانی : جمعه، 25 مهر 1399 ساعت 13:08

در یکی از میادین شهر آبادان مورد صابت گلوله تانک بعثیان قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل گشت و پیکر مطهرش به اردکان منتقل شد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ شهید مدافع وطن علیرضا اقبال در تاریخ1336/1/6 در دهاقان شهر رضای اصفهان دیده به جهان گشود. سومین فرزند خانواده بود و سه سال بعد از تولد به عقدای اردکان رفته و در سال 1343 به دبستان خیام عقدا قدم نهاد و دوره ابتدائی را در آنجا پشت سر گذاشت.

سپس دوره راهنمایی را نیز در عقدا سپری کرد و بنا به علاقه ای که به دروس حو زوی داشت به قم عزیمت نمود. هرچند موفق نشد درس طلبگی بخواند ولی هیچگاه از درس و تحصیل خسته نمی‌شد و بدین سبب به هنرستان کشاورزی اصفهان رفته و ثبت نام نمود و پس از گذراندن دروس هنرستان به اخذ دیپلم نائل گشت. بعداز آن برای ادامه تحصیل به کلاس‌های شبانه رفت و در آنجا ثبت نام نمود؛ روزها به کار مشغول بود و شب‌ها هم به تحصیل اشتغال داشت تا اینکه به سن سربازی رسید. سال 1355 به خدمت اعزام شد و پس از پایان دوره آموزشی در مرکز آموزش کشاورزی کرج به عنوان سپاه ترویج و آبادانی به مناطق میناب و بندر گناوه رفت و پس از بازگشت در فعالیت‌های انقلابی حضوری منسجم داشت و دراکثر تظاهرات‌های اول انقلاب در محل سکونت خود شرکت می‌کرد. پس از پیروزی انقلاب و تشکیل نهادهای انقلابی با روحیه عالی در محل سکونت خود در کارهای عمرانی وفرهنگی شرکت فعال داشت وی دارای اخلاق اسلامی و برخوردی عالی با همنوعان بود و کسی را از خود نمی‌رنجانید. در بیشتر محافل مذهبی حضور یافت و لحظه ای از عبادت و کارهای خیر خسته نمی‌شد.

شهید اقبال پس از شروع جنگ تحمیلی و تشکیل ستاد عملیات انقلاب اسلامی عشایر مسلمانان عرب آبادان و اروند کنار داوطلبانه در آن ستاد ثبت نام کرد و به خاطر رشادت و خلاقیتی که داشت مسئول آن ستاد شد و بعد از مدتی نبرد در آن منطقه در تاریخ 1360/1/6 در یکی از میادین شهر آبادان مورد صابت گلوله تانک بعثیان قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل گشت و پیکر مطهرش به اردکان منتقل در تاریخ 1360/1/11 و در گلزار شهدای عقدا به خاک سپرده شد.

* * *

سلام‌الله علیه و علی جمیع الشهداء.

شهدا مرتبط :

شهید عليرضا اقبال

دیدگاه های شما :


کدامنیتی