شهیدانه زندگی کرد تا شهید شد

شهیدانه زندگی کرد تا شهید شد

آخرین بروزرسانی : یکشنبه، 02 بهمن 1401 ساعت 09:06

زندگی اش حسینی بود و یکی از دعاهای که همیشه بر لب ایشان زمزمه می‌شد دعای عاقبت به خیری بود/دوران استراحت را هم فدای امنیت مردم کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری شهدای فراجا؛ شهیدانه زندگی کردن هم علم می خواهد هم هنر که علمت را عملی کنی. به منظور تجلیل از شهید مدافع وطن احمد وحیدی پویا و الگوگیری از راه و رسم این شهید توانمند و عزیز که بازنشستگی هم نتوانست او را از صف تأمین کنندگان امنیت جدا کند فرازی از زندگی نامه پر از سلحشوری بزرگمردی از خطه کویر که توسط فرزندش تهیه و تنظیم شده منتشر می گردد.

شهید احمد وحیدی پویا تاریخ 1341/5/2 در شهرستان زابل در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود؛ از همان دوران کودکی با قرآن و تعالیم دینی آشنایی داشت. ایشان همیشه به همراه پدرش به مسجد محل می‌رفت و در مراسم دعای ندبه و کمیل شرکت می‌کردند، همین باعث شد او از بچگی با این فضا انس بگیرد. احمد آقا به امام حسین و هیئت ‌های سینه زنی ارادت خاصی داشت به قول معروف بچه هیئتی بود. این شهید بزرگوار اکثراً در هیئت ‌های مذهبی حضور داشت و از محافل ادعیه فیض می‌برد. وی اکثر اوقات خود را در مسجد و بین دوستان مسجدی‌ اش سپری می‌کرد. از فضایل اخلاقی ایشان، کمک به نیازمندان زبان زد خاص و عام بود و از کوچک‌ترین کمک به محرومان و فقرا دریغ نمی‌کرد.

به خاطرعلاقه زیادی که به نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت، در اوایل دوران جوانی وارد عرصه نظام شد و پس از سپری کردن دوره آموزشی به منطقه بلوچستان اعزام شد. ایشان هفت سال در مناطق عملیاتی شهرستان زاهدان از جمله کوله سنگی، حرمک، لواریاب، قطارخنجک، نصرت اباد خدمت نمود سپس با پیشنهاد خانواده در تاریخ 1366/12/4 با دخترخاله‌اش ازدواج کرد اوایل زندگی مشترک به استان مازندران منتقل شد که شش سال را در حومه این استان از جمله شهرهای جویبار، ساری، کلاله خدمت کرد. بعد از گذشت شش سال به همراه خانواده به کردستان برای ادامه خدمت رفت و مجدداً در سال 1373 به دلیل وخامت بیماری پدرش به استان سیستان و بلوچستان بازگذشت. و حدود 5 سال در ستاد نیرو انتظامی زاهدان مشغول خدمت بود و اوخرخدمتش را درشهرستان زهک در خدمت مردم گذراند. ایشان درسال 1388 بازنشست شد.

شهیدوالامقام بعد از بازنشستگی به علت نیاز مبرم به نیروی حفاظتی و امنیتی بانک در شهرستان زابل برای تأمین امنیت دعوت به خدمت شد. و پس ازهشت سال خدمت درشهرستان زابل، سال 1399 به شهرستان چابهار منتقل شد، دراین شهرستان به عنوان نیروی حفاظتی و امنیتی بانک در حفظ جان و مال مردم می‌کوشید که در تاریخ 1401/6/3 مصادف با 27 ماه محرم الحرام صبگاه پنجشنبه با حمله تروریستی در محل خدمتش با ضرب 3 گلوله به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

یادگارهای شهید 5 پسر و 1 دختر هست و ان شاءالله با دعای پدرشان عاقبت به خیر شوند.

روحش شاد یادش گرامی باد.

* * *

خصوصیات اخلاقی این شهید بزرگوار:

این شهید عزیز نماز خواندن دراسرع وقت را جزء اصلی‌ترین برنامه خود در زندگی قرار داده بود. یکی از بارزترین خصوصیات شهید خانواده دوست بودن ایشان بودکه مدام به بچه‌های خود عشق می‌ورزید.

ایشان درهنگام تشنگی به یاد سید سالار شهیدان امام حسین (ع) بود و قبل از نوشیبدن آب بر لبش زمزمه نام امام حسین (ع) بود. سال 93 به زیارت عتبات عالیات مشرف شد و ضمناً به بچه‌های کوچک و افراد بزرگسال علاقه خاصی داشت. در طول زندگی هیچ علاقه ای به ثروت و مال دنیا نداشت، در مدت 40 سال خدمت نیمی از حقوق اش را بین نیازمندان و امور مساجد تقسیم می‌کرد.

زندگی این شهید بزرگوار حسینی وار بود که 60 سال عمر با برکت و با عزت و سربلندی در خدمت مردم گذراند و یکی از دعاهای که همیشه بر لب ایشان زمزمه می‌شد دعای عاقبت به خیری بود این شهید راهش را ادامه داد تا به آرزویش رسید.          

سایه مقام معظم رهبری مستدام باد.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی ما رستگار.

 

 

دیدگاه های شما :


 • ارسال شده توسط : دختر بسیجی یکشنبه، 02 بهمن 1401 ساعت 13:42
 • با عرض سلام موقع خوندنش همش گریه کردم واقعا یه الگوی نمونست از زحمات شماهم ممنونم

 • ارسال شده توسط : سرباز نظام سه شنبه، 04 بهمن 1401 ساعت 17:29
 • فرزندان شهدا به نام پدرانشان افتخار کنند. آنها کسانی بودند که نه در راه تهاجم به یک کشور بیگانه و به یک همسایه، در راه مقابله‌ی با تهاجم یک دشمن، در راه حفظ میهن، حفظ استقلال، حفظ شرف ملی ایستادگی کردند.

 • ارسال شده توسط : علی کرمی سه شنبه، 04 بهمن 1401 ساعت 17:32
 • خانواده‌ها، پدران و مادران، همسران و فرزندان شهدا ، همه بر گردن انقلاب حق دارند.

 • ارسال شده توسط : غلامیان سه شنبه، 04 بهمن 1401 ساعت 21:26
 • با عرض سلام من از اشناهای دور شهیدم ایشان بمعنای واقعی زندگیشان حسینی بود و از پا منبری های خوب مساجد بودند و به خانواده خود عشق زیادی می ورزیدند که از بهترین الگوهای ماهستند 40سال برا مردم ،نظام،انقلاب خدمت کرد مانند سردار دلها حاج قاسم عزیز روحشان شاد یادشان گرامی

 • ارسال شده توسط : امیرحسین محمدیان چهارشنبه، 05 بهمن 1401 ساعت 19:27
 • سلام ودرود پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته‌اند اما حقیقت آن ست که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده‌اند.

 • ارسال شده توسط : احمد رسولی پنجشنبه، 06 بهمن 1401 ساعت 09:09
 • سلام خدمت خانواده معزز شهید والا مقام وحیدی پویا عزیز بنده خودم از جانبازان دفاع مقدس هستم شهید کسی است که در میدان جنگ و در خدمت امام یا نائب او کشته شود و هرکس در زمان امام زمان (عج) در حفظ اسلام کشته شود، یقیناً به او ملحق خواهد شد، شهادت عبارت است از نبوغ درخشان حیات در کمال هشیاری و آزادی پس شماهم صبور باشید که انشاالله شفاعت خواه شما هم خواهد بود. از زحمات تمامی پرسنل فرجا تشکر و قدردانی میکنم

 • ارسال شده توسط : سجاد بختیاری شنبه، 08 بهمن 1401 ساعت 08:05
 • شهیدان لاله های پرپر این مملکت هستند، درود خاص میفرستم به همسر و فرزندان این شهید والامقام ک در چهل سال خدمت پدرشان تا رسیدن ب شهادت این بزرگوار دوش تا دوش ایشان به ملت و نظام خدمت کردند و سرانجام شهید عزیز اقتدا کرد به یکصدو بیست وچهارهزار پیامبر، انشاالله ماهم بتوانیم از زندگی سلحشورانه شهدای عزیز بلخصوص این شهید درس بگیریم و ادامه دهنده راهشان باشیم
کدامنیتی