شهادت مرزبان هرمزگانی در درگیری با قاچاقچیان کالا

شهادت مرزبان هرمزگانی در درگیری با قاچاقچیان کالا

آخرین بروزرسانی : جمعه، 25 مهر 1399 ساعت 19:42

صبح امروز یک نفر از مرزبانان رشید و غیور دریابانی ناجا حین انجام وظیفه و ماموریت توقف شناورهای حامل کالای قاچاق به شهادت رسيد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در تشریح این خبر اظهار کرد: صبح امروز اکیپ گشت دریایی پست کنترل لافت، حین گشت زنی و انجام وظیفه به شناور قاچاقچیان برخورد که دستور توقف شناور داده شد که با ممانعت و بی توجهی قاچاقچیان روبرو می گردد.

سردار دهکی افزود: متاسفانه در برخورد شناور قاچاقچیان با شناور سازمانی پایگاه دریابانی قشم، یکی از افسران جوان و پرتلاش این فرماندهی بنام ستوان دوم اصغر سالاپور بشدت زخمی که به بیمارستان منتقل ولی متاسفانه به علت شدت جراحات وارده قبل از رسیدن به بیمارستان به شهادت رسید.

وی ادامه داد: همچنین صبح امروز در یک ماموریت مشابه دیگر در شهرستان سیریک، گشت دریایی ناوگروه شناوری کوهستک نیز با دهها شناور قاچاقچی سوخت برخورد که باز هم بعلت تمرد و عدم توجه قاچاقچیان به دستور توقف ماموران و هجوم بسمت مرزبانان، برخورد و درگیری بوجود آمده که در این راستا یکی از قاچاقچیان کشته و یک نفر زخمی شد.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اضافه کرد: در این راستا یک شناور قاچاقچی توقیف و دو نفر دستگیر شدند.

سردار دهکی در پایان با تبریک و تسلیت شهادت مرزبان رشید اسلام خاطرنشان کرد: مرزبانان ضمن تجدید میثاق با آرمانهای والای انقلاب اسلامی بیش از پیش در راستای ایجاد و تثبیت امنیت پایدار در منطقه و مبارزه جدی با هرگونه قاچاق تلاش و کوشش کرده و از مسئولان استان بار دیگر می خواهیم برای رفع مشکلات مرزنشینان و مبارزه جدی با قاچاق عزمی بیش از پیش داشته باشند.

شهدا مرتبط :

شهید اصغر سالارپور

دیدگاه های شما :


کدامنیتی