سردار کارگر: یادمان‌ها و موزه‌های دفاع مقدس برقرار است

سردار کارگر: یادمان‌ها و موزه‌های دفاع مقدس برقرار است

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 18 دی 1399 ساعت 13:31

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت:سامانه زیارت مجازی یادمان‌های دفاع مقدس ایجاد شده است و افراد می‌توانند از این یادمان‌ها به صورت مجازی بازدید و زیارت کنند.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، سردار بهمن کارگر در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و سازمان تبلیغات اسلامی که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد،توضیح داد: سازمان تبلیغات اسلامی طبق مأموریت ذاتی خود پیش از این نیز در حوزه نشر و ترویج آثار و ارزش‌های دفاع مقدس پیشتاز بوده است.

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه در حوزه کتاب، فیلم و سریال، فضای مجازی و راهیان نور صورت گرفته و امیدوار هستیم با حضور حجت الاسلام قمی و همکاران جوانشان بتوانیم گام‌های موثرتری را در این رابطه برداریم.امروز بسیاری از فعالیت های ما در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس توسط جوانان انجام می شود و ما در تعامل با دیگر نهادها به موضوع مخاطب شناسی نیز توجه می کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پاسخ به سوالی در خصوص تعطیل شدن فعالیت‌های راهیان نور گفت: راهیان نور همچنان برقرار است و هیچ گاه تعطیل نشده است؛ اما به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا فعلا سفرهای کاروانی نداریم.یادمان‌های دفاع مقدس و موزه‌های دفاع مقدس همچنان جهت بازدید علاقمندان دایر هستند و عزیزان می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از این مکان‌های مقدس بازدید و زیارت داشته باشند.

وی ادامه داد: سامانه زیارت مجازی یادمان‌های دفاع مقدس ایجاد شده است و افراد می‌توانند از این یادمان‌ها به صورت مجازی بازدید و زیارت کنند.

سردار کارگر با اشاره به اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان نماد محور مقاومت مطرح است، خاطرنشان کرد: نباید اجاره دهیم شخصیت بزرگ ایشان دچار تحریف شود، لذا باید تا تعریف صحیح از ابعاد شخصیتی این سردار رشید جهان اسلام چهره واقعی او را به نسل جوان و نوجوان کشور نشان دهیم. حاج قاسم را باید به‌عنوان یک الگو و جوان انقلابی که در فرآیند انقلاب اسلامی رشد کرده و به این مرحله رسیده است در کتب درسی آموزش پرورش و دانشگاه ها ارائه دهیم. 

دیدگاه های شما :


کدامنیتی