رونمایی از طرح «سفیر شهید»‌ و تمبر یادبود سرداران و 1318 شهیدیگان ویژه در هفته دفاع مقدس

رونمایی از طرح «سفیر شهید»‌ و تمبر یادبود سرداران و 1318 شهیدیگان ویژه در هفته دفاع مقدس

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 26 شهریور 1399 ساعت 10:24

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: در هفته دفاع مقدس از طرح «سفیر شهید» و تمبر یادبود سرداران و 1318 شهید سرافراز یگان ویژه رونمایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا به برنامه های یگان ویژه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس ‌اشاره و اظهار داشت: عقبه یگان ویژه، لشکر 28 روح الله در جریان دفاع مقدس است و با توجه به آنکه یگان ویژه در جنگ نیز نقش مهمی داشته و در این راه تا این لحظه 1318 شهید تقدیم انقلاب کرده است، آشنایی با فرهنگ شهید و شهادت در دستورکار یگان ویژه قرار داشته و دارد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تصریح کرد: در این راستا و برای آشنایی هرچه بیشتر پرسنل یگان ویژه که عمدتاً جوان بوده و در بازه سنی 28 سال قرار دارند و در دوران دفاع مقدس حضور نداشتند، آشنایی با سیره و روش شهدا به خصوص شهدای ناجا و یگان ویژه در اولویت قرار دارد.

وی گفت: سعی کردیم در این راه از سخنرانی و برگزاری جلسات و نشست‌های مرسوم پرهیز کرده و خود کارکنان و مأموران یگان ویژه را ترغیب کنیم که برای آشنایی با فرهنگ و سیره شهیدان گام بردارند؛ طرح " سفیر شهید" در این راستاست؛ از کارکنان خواسته ایم که یک شهید را در شهر یا استان خود انتخاب کرده و خصوصیات، رفتار، اعمال و عمده ویژگی‌های بارز آن شهید را شناسایی و انتخاب کرده و در محیط زندگی و کار خود بکار گیرند. 

سردار کرمی گفت: در بررسی‌ها مشاهده شد که کارکنان این تیپ، عکس شهید مدنظر را روی کمدهای خود در آسایشگاه نصب کرده و آنقدر با زندگی و سیره و روش شهدا آمیخته شده بودند که حتی از انجام برخی از تفریحات سالم در داخل آسایشگاه به احترام حضور تصاویر شهدا خودداری می‌کردند؛ اعمال و رفتار آن پرسنل نشان از جدیت بیشتر در کار و اجرای دقیق‌تر مأموریت‌ها بود؛ خود پرسنل عنوان می‌کردند از وقتی که به مطالعه و تحقیق در خصوص زندگی شهدا پرداخته‌اند، روحیه‌شان عوض شده و نسبت به انجام ماموریت ها جدی تر‌ و با انگیزه تر شده اند. 

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با بیان این مطلب که طرح «سفیر شهید» در هفته دفاع مقدس رونمایی و در تمام یگان‌های ویژه اجرایی خواهد شد، اظهار داشت: دیدار با خانواده شهید مدنظر به صورت حداقل سالی یک بار از جمله این برنامه‌هاست؛ بدین صورت که مأمور یگان ویژه با خانواده شهیدی که خود انتخاب کرده مرتبط شده و پس از دیدار با آنها اعلام می‌کند که سفیر فرزند شما هستم و انتظارات آن خانواده را جویا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یگان ویژه در صدد است که در راستای پیاده سازی فرهنگ شهادت و ترویج سیره و روش شهدا، از روش‌های نوین استفاده کند تا خود کارکنان با انگیزه و علاقه وارد این حیطه شده و با عهد و پیمان با شهدا بتوانند خصوصیات بارز این شهدا را در محل زندگی و کار خود اجرایی کنند.

سردار کرمی گفت: رونمایی از تمبر سرداران و ۱۳۱۸ شهید یگان ویژه از دیگر برنامه‌های این یگان در هفته دفاع مقدس است. 

دیدگاه های شما :


کدامنیتی