راز خاکسپاری شهید مینودشت در سرایان، پس از 12 سال فاش شد

راز خاکسپاری شهید مینودشت در سرایان، پس از 12 سال فاش شد

آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 11 اسفند 1399 ساعت 10:17

پیکر پاک شهید مدافع وطن نعمت الله گزمه 12 سال قبل به عنوان شهید گمنام در یادمان شهدای گمنام سه قلعه دفن و میعادگاه دلسوختگان سیر الی الله گردید.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، شهید «نعمت الله گزمه » فرزند فقیر، متولد اول فروردین 1344 در شهرستان مینو دشت -آق قمیش از استان گلستان است. او ساکن شهر کلاله از استان گلستان است و از نیروهای ژاندارمری بود. شهید گزمه در تک دشمن در منطقه زبیدات در 21 تیرماه 1367 به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه مفقود الاثر شد. 

در سال ۱۳۸۷ و بعد از مدتی به دلیل نداشتن علائم شناسایی در معراج الشهداء قرار می گیرد و به عنوان شهید گمنام در شهرستان سرایان استان خراسان جنوبی و در یک محیط فرهنگی به خاک سپرده شد. و اینگونه شهید استان گلستان مهمان مردم متدین خراسان جنوبی شد.

اکنون و پس از گذشت 32 سال از شهادتش، پیکر مطهر این شهید طی عملیات تفحص شهدا کشف و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. سردار یونس عبدی رئیس مرکز امور ایثارگران ناجای کشور به همراه امام جمعه، فرماندار و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان کلاله؛ مورخ 1399/12/10 با حضور در منزل شهید، خبر شناسایی پیکر شهید جاویدالاثر، نعمت اله گزمه را به اعضای خانواده این شهید داد.

برای دیدن تصاویر این دیدار اینجا کلیک کنید.

شهدا مرتبط :

شهید نعمت الله گزمه

دیدگاه های شما :


کدامنیتی