دفاع مقدس و راهیان نور متعلق به ملت بزرگ ایران است

دفاع مقدس و راهیان نور متعلق به ملت بزرگ ایران است

آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 04 اسفند 1399 ساعت 08:17

ئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به سند ملی راهیان نور، بر مشارکت همه دستگاه ها در راهیان نور تاکید کرد و افزود: دفاع مقدس و راهیان نور به مانند دیگر حوادث و اتفاقات مهم کشور که همه مردم در آن حضور داشتند متعلق به ملت بزرگ ایران است .

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، نشست ماهانه شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور به ریاست سردار دکتر بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور، با حضور فرماندهان قرارگاه های راهیان نور و نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید .

سردار کارگر در ابتدای این نشست ضمن تبریک ایام شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی و فرا رسیدن ماه پر فضیلت رجب ، ایام سالگرد عملیات های والفجر هشت ، بدر ، خیبر و کربلای پنج را گرامی داشت .

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با تاکید بر مشارکت همه دستگاه ها و مجوعه ها در راهیان نور ، به سند ملی راهیان نور اشاره کرد و اظهار داشت: دفاع مقدس و راهیان نور متعلق به ملت بزرگ ایران است و مانند دیگر حوادث و اتفاقات مهم کشور ، همه مردم نیز در دفاع مقدس حضور داشتند .

وی با اشاره به خدمات و عملکرد مجموعه راهیان نور از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، خاطرنشان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا اعزام های گروهی و کاروانی متوقف شد و تمام ظرفیت و امکانات راهیان نور در خدمت رسانی و مقابله با این ویروس منحوس قرار گرفت .

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اینکه نباید ماهیت راهیان نور تغییر کند، فعالیت مناسب و هدفمند در فضای مجازی را ضروری دانست و عنوان کرد: اصل حرکت راهیان نور حضور در سرزمین راهیان نور و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و لمس حال و هوا آن فضا و رشادت های رزمندگان و شهدا است ولی به دلیل شرایط کرونایی تا امکان فراهم شدن حضور کاروان های گروهی راهیان نور در منطقه ، راهیان نور در بستر فضای مجازی می تواند به کمک راهیان نور بیاید.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: کارهای بسیار خوبی در زمینه دفاع مقدس انجام شده است ولی تا بحال بیشتر از اتفاقات و رویدادهای جبهه و خط مقدم روایت شده است و به مسائل اجتماعی،سیاسی،فرهنگی،اقتصادی و بسیاری از معارف و ابعاد دفاع مقدس پرداخته نشده است .

وی با بیان اهمیت استفاده از هنر در انتقال ارزشها و دستاوردهای دفاع مقدس ، به حضور همه اقشار جامعه در تشییع میلیونی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: معرفی دفاع مقدس ، راهیان نور ، شهدا ، رزمندگان و جانبازان هنر می خواهد تا هرچه بهتر در تبلیغ و تبیین این مفاهیم عمل کنیم .

سردار کارگر با تقدیر از عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت ، مجوعه دو بنیاد را مکمل یکدیگر دانست و افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و ستاد مرکزی راهیان نور در خدمت بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و با هم افزایی در پیشبرد اهداف دو مجموعه همکاری لازم را خواهیم داشت .

وی بر لزوم توجه و رسیدگی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران گفت: با مقایسه دفاع مقدس و جنگ در دیگر کشورها و اتفاقات بعد از آن درمی یابیم خانواده شهدا ، جانبازان و ایثارگران ما در دنیا بی مانند هستند .

 رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور از یک دهه خدمات و تلاش های دلسوزانه سردار یعقوب سلیمانی به عنوان فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج قدردانی کرد و برای وی در معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون کرد .

در ادامه اعضای حاضر در این نشست در رابطه با دستور جلسه با موضوعات گزارش معاون محترم فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، جشنواره ره آورد سرزمین نور و گزارش قرارگاه رسانه ای راهیان نور به بحث و تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.

در پایان مقرر گردید مراسم اختتامیه جشنواره ره آورد سرزمین نور در روز ملی راهیان نور در بیستم اسفند ماه سال جاری برگزار گردد .

دیدگاه های شما :


کدامنیتی