درگيري مرزبانان مجاهد هنگ مرزی مریوان با اشرار مسلح

درگيري مرزبانان مجاهد هنگ مرزی مریوان با اشرار مسلح

آخرین بروزرسانی : سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 ساعت 13:38

فرمانده مرزباني استان کردستان از وقوع درگيري مرزبانان هنگ مرزی مریوان با اشرار مسلح در منطقه دره نخی مریوان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، سردار "علیرضا مرزبانی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در شب شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) مرزبانان هنگ مرزی مریوان در حين پايش و مراقبت از نوار مرز، در منطقه مرزي "دره نخی" مریوان با اشرار مسلح درگير شدند که این سربازان ولایت مقتدرانه و با شجاعت با آنان مقابله کردند.

 وی افزود: با مقاومت کم نظیر و ایثار نیروهای جان برکف مرزبانی ضمن دفع حمله تروریست ها از نفوذ آنان به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوگیری به عمل آمد و متجاوزان که عرصه را برخود تنگ دیدند با استفاده از تاريکي شب و پوشش کوهستانی منطقه به سمت خاک کشور مقابل فرار کردند.

سردار مرزبانی تصریح کرد: در اين درگيري ستوانسوم "حسین نامور" با رشادت و مقتدارنه در برابر اشرار مسلح و ضد انقلاب ايستادگي کرد و مجروح شد که با انتقال وی به بیمارستان ، تلاش کادر درمانی و پزشکی برای این مرزبان غیور موثر واقع نشد و به دليل شدت جراحات وارده به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فرمانده مرزباني کردستان در پايان ضمن تبريک و تسليت به خانواده اين شهيد والامقام و همرزمانش، خاطر نشان کرد: سلحشوران مرزباني جانانه از مرز‌ها دفاع می کنند و قطعا راه اين شهيدان بزرگوار و ديگر شهدا در دفاع از كشور و ارزش هاي نظام و انقلاب ادامه دارد.

گفتنی است، شهید مرزبان "حسین نامور" متاهل و اهل شهرستان قروه بوده و از وی دو فرزند خردسال بنام های امیرعلی و نازنین زهرا به یادگار مانده است.

با توجه به تبادل آتش پرحجم نیروهای خودی شواهد حاکی از وارد شدن تلفات سنگین و مهلکی به عناصر مسلح ضد انقلاب  است که گزارش تکمیلی اعلام خواهد شد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی