درس اخلاص از جانبازی که 36 سال ویلچرنشین است

درس اخلاص از جانبازی که 36 سال ویلچرنشین است

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 24 دی 1399 ساعت 14:27

فرمانده انتظامی استان کرمان همزمان با ایام شهادت سپهبد"حاج قاسم سلیمانی"با یکی از جانبازان عرصه نظم و امنیت که 36 سال ویلچرنشین و به واقع رهرو واقعی"سردار دل ها" بود دیدار و بر انعکاس اینگونه جلوه های ایثار تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، فرمانده انتظامی استان کرمان به طور ویژه ایام حزن انگیز اولین سالگرد شهادت سپهبد"حاج قاسم سلیمانی"را به دیدار و دلجویی از خانواده شهدا و جانبازان عرصه نظم و امنیت اختصاص داد و طی یک هفته ای که آئین های گرامیداشت این شهید عرصه جهاد و مقاومت با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار می شد با 23 خانواده شهید و جانباز انتظامی دیدار کرد.

جانبازان، والدین و خانواده های شهدا طی این دیدارهای صمیمی به رهروی از راه سردار دل ها شهید "سلیمانی" تاکید می کردند که در این میان دیدار سردار"ناظری" با یکی از جانبازان انتظامی بسیار غرورانگیز و متاثرکننده بود آنجا که این مسئول ارشد انتظامی بلافاصله پس از ورود به یک منزل ساده به سمت اتاقی رفت که یک مرد میانسال ویلچرنشین به مهمانان خوش آمد می گفت و متوجه شدیم این چندمین دیدار سردار طی چند ماه اخیر با جانبازی است که 36 سال با ویلچر انس گرفته است.

این جانباز عزیز در همان ابتدا دستی بر سر و رو و شانه سردار "ناظری" کشید و جملاتی را بیان کرد که همگان را شدیدا متاثر کرد.

جانباز"محمد مردانی"گفت:  بنده، سردار ناظری و همینطور برخی از دیگر همرزمانمان طی سال 1363 در اوایل خدمت خود به سر می بردیم اما بنا به تقدیر الهی برخی شربت شهادت نوشیدند، برخی توفیق ادامه خدمت پیدا کردند و برخی همچون من از هر دو قافله بازماندیم اما هیچ طلب و درخواستی از میهن و مسئولان ندارم چراکه هم اکنون بیش از پیش خود را مدیون شهدا و ایثارگران به ویژه سردار"سلیمانی" می دانم و هر چند که به دلیل ویلچرنشینی نتوانستم در آیین های بزرگداشت سردار دل ها شرکت کنم اما دیدار مسئولان انتظامی با بنده در ایام سالگرد شهادت ایشان و احوالپرسی از خانواده ام قوت قلبم شد.

او ادامه داد: بنده به عنوان سرباز کوچک این آب و خاک حدود 36 سال است که به سبب قطع نخاع ویلچرنشین هستم اما خود و خانواده ام را بیش از پیش وامدار و متعهد به انقلاب و میهن هدایت و تربیت کردم و هم اکنون نیز اگر کار و خدمتی از من ساخته باشد به رغم ناتوانی حرکتی، انجام خواهم داد تا از قافله شهدای دیروز و خادمان کنونی نظم و امنیت عقب نیفتم.

فرمانده انتظامی استان نیز ضمن دلجویی از این جانباز و با اهداء سلام و صلوات به روح مطهر شهدا اظهار داشت: در ایام اولین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی وظیفه خود دانستیم با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران مجموعه انتظامی نیز بیش از پیش دیدار داشته باشیم.

وی افزود: این عزیزان که سال های جوانی و عمر خود را برای خدمت در حوزه نظم و امنیت سپری کردند رهروان واقعی این شهید عزیز و دیگر شهدای عرصه نظم و امنیت هستند و به واقع که جانبازان عزیز چیزی کم از شهدا ندارند.

سردار ناظری در این دیدار پیگیر رفع  برخی نیازمندی های این جانباز عزیز شد و معاون اجتماعی و معاون نیروی انسانی را مخاطب قرار داد و بیان داشت: باید تلاش کنیم اینگونه شخصیت ها و ارزش های ایثار و مقاومت به جامعه معرفی شوند تا همگان، مجاهدان صبور و عزتمند عرصه نظم و امنیت میهن عزیزمان را بشناسند و همه به نوبه خود در سایه دعای خیر این عزیزان در راستای حفظ ارزش های نظام و انقلاب ایفای نقش کنیم.

گفتنی است جانباز"محمد مردانی"طی سال 1363 در زمان سپری کردن خدمت مقدس سربازی در منطقه عملیاتی"دهلران" به سبب اصابت ترکش دشمن بعثی شدیدا مجروح و قطع نخاع شده است که قطعا هم اکنون هر هم میهنی از جملات سراسر عزت و صلابت این جانباز احساس غرور خواهد کرد و چقدر باعث افتخار است که در زمان تجاوز رژیم بعث به میهن عزیزمان اولین شهدای عرصه دفاع از حریم کشور نیروهای ژاندارم مستقر در مرزها بودند که برخی از آن عزیزان، اینگونه خانه نشین اما باز هم شیفته خدمت هستند...

دیدگاه های شما :


کدامنیتی