خبری که نمی‌دانید / 2 شهید ناجا در کمتر از یک روز

خبری که نمی‌دانید / 2 شهید ناجا در کمتر از یک روز

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 18 شهریور 1400 ساعت 12:26

طی 2 روز پیایی در عملیات‌های جداگانه در شهرستان‌های آبادان و خمین 2 نیروی کادر ناجا به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ شهادت یکی از حقایق قرآنی است که در موارد متعدد یادشده، دارای معنای وسیعی است. حواس عادی ما و نیروهای وجودی ما تنها صورت افعال را تحمل می‌کند. حقایق اعمال و معانی نفسانیه، کفر و ایمان، شقاوت و سعادت، خیر و شر، حسن و قبح و آنچه از دسترس حس مخفی است، تنها با قلوب کسب می‌شود.

شهادت قلّه کمال انسان، از برترین واژه‌های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی است. شهادت اوج کمال انسان است، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یک جا نثار معبود می‌کند و قطره وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می‌پیوندد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «فوق کلّ ذی برٍّ برٌّ حتی یقتل فی سبیل الله، فاذا قُتِلَ فی سبیل الله فلیس فوقه برّ؛ بالاتر از هر خیر و نیکی، خیر و نیکی وجود دارد تا انسان در راه خدا کشته شود که بالاتر از کشته شدن در راه خدا، خیر و نیکی یافت نشود.»

این هفته برای خانواده بزرگ ناجا هفته ای بسیار دردناک و پرغم و آه بود. هنوز درد فراغ دوری همکاران خود در هفته گذشته را بر سینه داشتند که 2 نفر دیگر از پرسنل کادر ناجا در شهرستان‌های آبادان و خمین به شهادت رسیدند.

شهید مدافع وطن مهدی آزمون معاون کلانتری 11 آبادان، سه شنبه مورخ 1400/6/16 هنگام تأمین امنیت شهروندان براثر درگیری با شرور فراری و اصابت 2 گلوله به سر به شهادت رسید.

و شهید مدافع وطن مهدی معماری مأمور کلانتری دهنو خمین چهارشنبه مورخ 1400/06/17 پیرو درخواست مردمی مبنی بر ناامنی منطقه توسط فرد شرور، هنگام تأمین امنیت شهروندان براثر اصابت گلوله مستقیم اسلحه شرور، به صورت به شهادت رسید.

***

یادت باشد اگر سری به گلزار شهدا زدی مطمئن باش شهدا آنقدر مرام و معرفت و جوانمردی در رگبرگ هاشون جاریست که تو رو دست خالی رد نکنند.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی