حضور چشمگیر مردم در سرزمین دفاع مقدس/ افتتاح سال راهیان نور بعد از ماه مبارک رمضان

حضور چشمگیر مردم در سرزمین دفاع مقدس/ افتتاح سال راهیان نور بعد از ماه مبارک رمضان

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 11 فروردین 1401 ساعت 09:48

سردار بهمن کارگر: بعد از پایان ماه مبارک رمضان در بازی دراز افتتاح راهیان نور سال را خواهیم داشت که این مهم اتفاق بسیار خوبی است.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، سردار دکتر بهمن کارگر رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور ضمن بازدید از یادمان شهدای هویزه با شهدای حماسه این یادمان تجدید بیعت و با خادمین شهدا گفت و گو کردند.

در ادامه می توانید این گفت و گو را مشاهده کنید:

سردار با توجه به وجود کرونا، چه افرادی می توانند در یادمان های دفاع مقدس جنوب کشور حضور پیدا کنند؟


در این دو سال بخاطر سلامتی مردم عزیزمان به پیشنهاد ستاد مرکزی، اعزام گروهی و کاروانی راهیان نور تعلیق و کاروان ها در یادمان های دفاع مقدس حضور پیدا نکردند. که الحمدلله امسال با تصویب ستاد ملی کرونا و اعلام ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، قرار شد که مردم عزیزمان به راهیان نور تشریف بیاورند؛ البته همانطور که بیان شد، حتما باید دو دوز واکسن تزریق کنند و علائم بیماری نداشته باشند، با رعایت این شرط ها می توانند تشریف بیاورند و ما در خدمتشان هستیم.

میزان رعایت پروتکل ها توسط زائرین راهیان نور را چگونه ارزیابی می کنید؟


یکی از حسن ها و امتیاز بزرگ در یادمان های دفاع مقدس، فضای باز آنها است؛ در هویزه و دیگر یادمان ها بنده مشاهده کردم که زائرین عزیز دستورالعمل بهداشتی را به درستی رعایت می کنند.

 تا این لحظه چه تعداد زائر به یادمان های دفاع مقدس مشرف شده اند؟


وضعیت خوبی تا این لحظه رقم خورده است، آماری که از شروع راهیان نور تا الان به دست بنده رسیده، حضور قریب به نیم میلیون نفر تا کنون در این سفر معنوی شرکت کرده که بیش از ۸۰ درصد از این تعداد را جوان های بین ۱۵ تا ۳۰ سال تشکیل داده اند.
راهیان نور متعلق به ما نیست، متعلق به وجود مبارک امام زمان (عج) و شهدای والا مقام  است، ما هم در این راه نوکری می کنیم و ان شا الله خداوند کمک کند که در این امر موفق باشیم و موفق هم خواهیم شد.

آیا راهیان نور یادمان های غرب و شمال غرب در سال 1401 برگزار می شود؟


ان شا الله سال ۱۴۰۱ راهیان نور در سراسر کشور برقرار است، یعنی ما ۳۶۵ روز راهیان نور داریم. به هر حال اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، بعد از اینکه هوای خوزستان گرم و غیر قابل تحمل شد، برای کسانی که قصد سفر به یادمان ها را دارند، در مناطق غرب و شمال غرب در خدمت مردم عزیزمان هستیم.

چه تاریخی راهیان نور غرب و شمال غرب شروع می شود؟


البته الان یادمان های غرب و شمال غرب آماده میزبانی هستند، ان شا الله بعد از پایان ماه مبارک رمضان در بازی دراز افتتاح راهیان نور سال راهیان نور را خواهیم داشت که این مهم اتفاق بسیار خوبی است.

سردار متاسفانه حالا به هر دلیلی دولت بودجه ۱۴۰۱ را برای راهیان نور حذف کرده بود، فکر می کنید دلیل این کار چه چیزی میتواند باشد؟


نخیر، حذف نکردند. ردیف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ردیف راهیان نور را در جای دیگر و به نام دیگر گذاشتند، که ما پیگیری کردیم و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران آقای دکتر رئیسی دستور دادند که این مورد دوباره احیا شد و الان هم برقرار هست.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی