حضور دانشجویان ایلامی در یادمان های دفاع مقدس

حضور دانشجویان ایلامی در یادمان های دفاع مقدس

آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 10 آبان 1400 ساعت 07:01

تعداد ۳۲ نفر از دانشجویان خواهر مقاطع مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به اردوی دو روزه درون استانی از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، حجت الاسلام  هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حاشیه مراسم اعزام دانشجویان خواهر این دانشگاه به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس استان ایلام توضیح داد: اردوهای راهیان نور متجلی و احیاگر فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و روحیه دفاع از آرمان‌های والای انقلاب و نظام است. مناطق عملیاتی استان به عنوان مقصد کاروان‌های راهیان نور دانشجویی، قدمگاه کسانی است که در دوران دفاع مقدس، ایثار و از خودگذشتگی و اخلاص و عبودیت را در مقطعی از تاریخ در عمل معنا کردند.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس شهدا و رزمندگان در سنگر دفاع از کیان جمهوری اسلامی و پاسداری و صیانت از آرمان‌های نظام رسالت و تکلیف خود را ادا کردند، خاطرنشان کرد: در این برهه از زمان دانشجویان و جوانان ایران اسلامی نیز وظیفه و تکلیف آنان این است که در سنگر کسب علم و دانش، نهایت تلاش خود را برای پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی در ابعاد مختلف به کار گیرند.

در ادامه دکتر افسانه رئیسی‌فر، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور، گفت: تعداد ۳۲ نفر از دانشجویان خواهر مقاطع مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به اردوی دو روزه درون استانی از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

 رئیسی‌فر ابراز یادآور شد: در این اردوی دو روزه، شرکت کنندگان از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق شرهانی دهلران، قلاویزان مهران و بانروشان بخش صالح آباد بازدید خواهند کرد و برنامه‌های فرهنگی از جمله مسابقات مختلف، قرائت دعای کمیل و ندبه، روایتگری دفاع مقدس و برنامه هایی از این دست در این اردو توسط دانشجویان اجرا خواهد شد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی