تصاویر کمتر دیده نشده از شهید موسی علمی پور دیزج

تصاویر کمتر دیده نشده از شهید موسی علمی پور دیزج

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 18 دی 1399 ساعت 14:24

به کردستان اعزام گردید و بعد از سه ماه که دوره تمام شد به خانه برگشت. دیگر طاقت ماندن در پشت جبهه را نداشت و سختیها در درگیریهای کردستان با ضدانقلابیون داشت خیلی سختیها و مشقتها کشیده بود.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، شهید مدافع وطن موسی علمی پور در دوران کودکی و نوجوانی خود در حالی کسب تحصیل بودند همواره پا به پای پدرش در اوقات فراقت و تعطیلات مدرسه به کار کشاورزی مشغول بودند. به پدر کمک زیادی می کرد و همیشه کنار ایشان یار غمخوار آنان و خانواده محترمشان بودند. در سال 1351 قدم به دبستان گذاشت و مقطع ابتدایی را در همان روستا سپری کرد و دوره راهنمایی را در شهر باسمنج به تحصیل خود ادامه داد. در همان دوره راهنمایی جریانات انقلاب اسلامی پیش آمد و فعالیت خود را با شوق و اشتیاق به آرمانهای انقلاب اسلامی نزدیکتر ساخت و بعد از آن دورة تعطیلات خود را در دبیرستان لقمان در شهر تبریز شروع کرد و رفته رفته فعالیت بیشتر و بیشتر کرد. وقتی اول دبیرستان را تمام و کلاس دوم را شروع کرد در میانه های تحصیل دیگر تحمل ماندن را در کلاس و تحصیل نداشت. هر چند پدر ایشان و برادرانش تأکید کردند. دیگر هوای دگری داشت اولین دوره به کردستان اعزام گردید و بعد از سه ماه که دوره تمام شد به خانه برگشت. دیگر طاقت ماندن در پشت جبهه را نداشت و سختیها در درگیریهای کردستان با ضدانقلابیون داشت خیلی سختیها و مشقتها کشیده بود. با آن همه رنجها دیگر تحمل یک هفته ماندن را نداشت و دوباره به جبهه از طریق کمیته انقلاب اسلامی به منطقه گیلانغرب اعزام گردید و در آنجا چند ماه دفاع از خاک وطن و جنگیدن با نیروهای بعثی سرانجام در حالی به فیض شهادت نائل آمد که پیکر پاکش 8 ماه در خاک عراق باقی مانده و بعد از 8 ماه توسط پسر عموی ایشان با او همسنگر بودند توسط ایشان دوباره پیکر پاکش به خاک وطن بازگشت و در وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.

خصوصیات اخلاقی ایشان وفاداری به اسلام و انقلاب اسلامی، اعزام داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل، وفاداری به پدر و برادران و خواهران و فامیلها را همیشه تأکید می کردند. به خواهر و برادران کوچکتر خود می گفت امر به معروف و نهی از منکر را از یادتان نبرید و نماز و روزه خود را همیشه به نحو احسن انجام دهید و دوستان خود را همیشه به فعالیتهای دینی، مذهبی و انقلاب دعوت می کرد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی