اهتمام به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نشر ارزش های دفاع مقدس

اهتمام به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نشر ارزش های دفاع مقدس

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 22 دی 1400 ساعت 08:14

بالاترین افتخار ایران اسلامی دوران دفاع مقدس است این دوران بی نظیر بوده و با دوران های دیگر قابل قیاس نیست از این رو این افتخار بایستی به صورت کاملا منسجم منعکس شود.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا، سردار " حسین اشتری" در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت خصوصا سردار رشید اسلام شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی"، درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات کربلای 4 و 5 و شهید "حاج احمد کاظمی" به مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام اشاره کرد و گفت: مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدای گمنام با حضور مردم بسیار کم نظیر بود؛ این حرکت یک حرکت مردمی و قابل تحسین بود ضمن اینکه پیام مقام معظم رهبری به مراسم تشییع پیکر شهدا عظمت بخشید.

*اهمیت نشر ارزش های دفاع مقدس

وی به اهمیت نشر فرهنگ و ارزش های دوران دفاع مقدس اشاره و تاکید کرد:  به هر میزان که بتوانیم ارزش های دوران دفاع مقدس را نشر دهیم جامعه از بسیاری از آسیب ها و تهدیدات مصون خواهد ماند و باعث رشد و شکوفایی کشور نیز خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه "دفاع مقدس" دارای فرهنگ غنی است، عنوان کرد: تا سال های آینده می توانیم از این فرهنگ غنی بهره ببریم.

*اثربخشی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در جامعه

سردار اشتری ضمن تقدیر و تشکر از روسا، مدیران و معاونان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که در حال خدمتگزاری هستند، خاطر نشان کرد:  امروز وظیفه ای که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بر عهده دارد بسیار خطیر و در جامعه اثربخش است؛ از اینکه امروز فرصتی پیش آمد تا در خدمت شما برادران عزیزم باشم خداوند متعال را شاکرم.

*نیاز جامعه به نشر ارزش های دفاع مقدس

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید به نیاز جامعه به نشر ارزش های دفاع مقدس به پیام مقام معظم رهبری  در 19 دی در جمع مردم قم اشاره و عنوان کرد: ایشان در این  پیام به غیرت دینی تاکید داشتند؛ ما مصداق غیرت دینی را در دوران دفاع مقدس به عینه درک کردیم، رزمندگان ما اعم از ارتشی ها ، سپاهی ها، بسیجی ها، انتظامی ها و ... کسانی بودند که با غیرت دینی در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند.

سردار اشتری تاکید کرد: روحیه جهادی و غیرت دینی باعث پیروزی رزمندگان اسلام شد که بایستی در راستای انتقال آن به نسل جوان و نشر هر چه بیشتر در جامعه بیش از گذشته تلاش کنیم.

*دفاع مقدس بالاترین افتخار است

این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: بالاترین افتخار ایران اسلامی چه بعد از انقلاب و بعد از انقلاب دوران دفاع مقدس است هر چند که در حوزه های مختلفی همچون پزشکی، دفاعی، هسته ای و ... سرآمد بوده ایم اما دفاع مقدس بی نظیر است و با دوران های دیگر قابل قیاس نیست از این رو این افتخار بایستی به صورت کاملا منسجم منعکس شود.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال این است که این افتخار را از ما بگیرد عنوان کرد: از اینرو بایستی ارزش های دوران دفاع مقدس را  بیش از گذشته  در جامعه برجسته کنیم.

*فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس

سردار اشتری به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: به فرموده ایشان دوران دفاع مقدس تابلوی بسیار زیبایی است که هر چقدر به آن نزدیک می شویم به زوایای پنهای و زیبایی های آن پی می بریم؛ از این رو همه ما خصوصا بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس وظیفه دارند که این تابلو را برای نسل جوان وآینده به زیبایی ترسیم کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان و  جوانان ما در هر عرصه ای به تاسی از دوران دفاع مقدس ورود پیدا کرده اند موفق شده اند تصریح کرد: امروز به لطف خداوند متعال و هدایت های مقام عظمای ولایت امام خامنه ای عزیز "مدظله العای" از بنیه دفاعی خوبی برخوردار هستیم ،  جوانانی که در این حوزه رشد کرده اند باعث این ارتقاء و موفقیت شده اند. (  تاسی از شهدا همچون شهید باکری، همت، خرازی، شهید سلیمانی و ... )

سردار اشتری همچنین تاکید کرد: موفقیت های امروز جبهه مقاومت برگرفته از دوران دفاع مقدس است، از این رو بایستی در این حوزه بیش از پیش تلاش کنیم.

*تاثیر فضای مجازی در نشر فرهنگ دفاع مقدس

این مقام ارشد انتظامی به فضای مجازی و تاثیر آن در نشر ارزش های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: امروز دشمن در این فضا به دنبال تاثیرگذاشتن بر افکار جوانان است اما آن چیزی که می تواند جلوی بسیاری از تهدیدات و آسیب ها را بگیرد نشر فرهنگ دوران دفاع مقدس است.

سردار اشتری تاکید کرد: لازم است فضای مجازی بیش از گذشته ساماندهی و سازمان دهی شود که البته با وجود نیروهای دلسوز، با روحیه جهادی، انقلاب و غیرت دینی اقدامات خوب و موثری انجام شده است.

*خدمت رسانی بیشتر به مردم با تغییر ساختار انتظامی

سردار اشتری با اشاره به تصویب طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توسط فرماندهی معظم کل قوا عنوان کرد: تغییر ساختار در انتظامی کشور باعث تحولات بزرگی خواهد شد و اثرات آن را طی سال های آینده شاهد خواهیم بود؛ این تغییر ساختار در انجام مطلوب ماموریت ها و خدمت رسانی بیشتر به مردم تاثیرگذار است.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: : خدمت رسانی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و راهیان نور را برکت کار خود می دانیم و خوشحال می شویم که در این دو حرکت عظیم مسئولیت هایی به انتظامی کشور سپرده شود.

سردار اشتری با بیان اینکه حضور کاروان های دفاع مقدس در یادمان های دفاع مقدس شور و حال زیادی در کشور ایجاد می کند، عنوان کرد: انتظامی کشور آمادگی دارد در حوزه برگزاری راهیان نور ا قدامات لازم را انجام دهد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی