آمادگی ۴ مرز رسمی شلمچه، چزابه، مهران و خسروی برای پذیرش زائران اربعین حسینی

آمادگی ۴ مرز رسمی شلمچه، چزابه، مهران و خسروی برای پذیرش زائران اربعین حسینی

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه، 13 مرداد 1401 ساعت 08:13

فرمانده کل انتظامی کشور از آمادگی ۴ مرز رسمی شلمچه، چزابه، مهران و خسروی برای پذیرش زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای فراجا؛ فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پیرامون اقدامات پلیس در حوزه هوشمندسازی گفت: موضوع هوشمند سازی یکی از موضوعات مهمی است که طی سال های اخیر در حوزه فراجا با قوت دنبال می شود و در این زمینه گام های خوبی برداشته شده است.

وی افزود: نرم افزار" پلیس من" با ارائه 20 خدمت به صورت آنلاین و همچنین "پلیس همراه "جهت تسهیل در انجام ماموریت های همکاران با سرعت و دقت و پیشرفت در کار از گام های مهمی است که در این زمینه برداشته شده است.

سردار حسین اشتری با اشاره به مراجعه مردم به سامانه نوبت دهی اینترنتی مرکز شماره گذاری و دریافت 11 میلیون نوبت اینترنتی گفت: این اقدام گام مهمی است که در راستای کاهش مراجعه و صرفه جویی در وقت شهروندان برداشته شده و رضایت مردم را به همراه داشته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به رشد 54 درصدی صدور گواهینامه و همچنین افزایش 16 درصدی برخورد با تصادفات حادثه ساز در سال جدید، از تداوم طرح ترخیص موتورسیکلت های توقیف شده در پارکینگ ها خبر داد و گفت: مردم عزیز می توانند با مراجعه به پارکینگ ها نسبت به ترخیص موتورسیکلت های خود اقدام کنند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون تمهیدات فراجا در راستای پیاده روی اربعین گفت: در حوزه اربعین چهار مرز رسمی شلمچه، چذابه، مهران و خسروی برابر هماهنگی های به عمل آمده آماده پذیرش زائران اربعین حسینی می باشند.

سردار اشتری افزایش قیمت صدور گذرنامه ها را تکذیب کرد و افزود: برابر رایزنی های صورت گرفته در تلاش هستیم تا شرط اعتبار 6 ماهه گذرنامه را به یک ماه تقلیل دهیم و در صورت توافق دولت عراق و وزارت کشور نسبت به صدور برگه های عبور موقت برای زائران اربعین تسهیلاتی فراهم کنیم.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون ارزیابی عملکرد انتظامی استان در جلسه جمع بندی  نظارت ستادی گفت: بحمدالله با همکاری و تلاش جهادی همکاران در انتظامی استان و حضور میدانی و استفاده از تجهیزات و فناوری های روز، انتظامی استان همدان رتبه خیلی خوب را به دست آورده که البته تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و انتظار داریم با تلاش همکاران و همراهی و همکاری مردم ولایت مدار استان با فرزندان خود در مجموعه  انتظامی به وضعیت مطلوب دست یابیم.

فرمانده کل انتظامی کشور در خاتمه امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و گفت: پلیس با اقتدار و حضور هوشمندانه با افرادی که به حقوق مردم تعدی می کنند برخورد و اجازه گردن کشی به اراذل و هنجارشکنان را نخواهد داد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی