راز مرز و خون

راز مرز و خون

نویسنده : سیدمرتضی اولادعلی
یادش بخیر مرز سراوان، جكیگور، میرجاوه ، زابل و.... چه روزهای خوب و پرخاطره ای از آن دوران دارم، یاد شهدای مرزبانی بخیر، امروز وقتی خبر شهادت این مرزبانان عزیز را شنیدم اول خیلی ناراحت و غمگین شدم ولی وقتی به فكر فرو رفتم كه این عزیزان در چه راهی و با چه هدفی به شهادت رسیدند و الان به آنان چه می گذرد، كمی آرام شدم.
جایی كه خداوند تبارك و تعالی می فرماید، «ومن المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا » پس جای هیچ ناراحتی و نگرانی نیست.
این عزیزان در پیشگاه خداوند متعال و در سفره الهی متنعم می شوند و افسوس به حال من و امثال من که در این دنیای فانی غرق زندگی روزمره و جامانده از غافله این عزیزان هستیم.
به راستی كه شهدای والامقام مرزبانی با خون سرخ و پاك خویش، كه امتداد دهنده خون شهیدان كربلاست، شكوه و عظمت ایمان و اسلام رامنتشر نمودند و به مصداق «عند ربهم یرزقون» جاودانی همیشگی خود را تضمین كردند.
آری امروز حافظان نظم و امنیت در مجموعه انتظامی و مرزبانان از تبار مظلومان تاریخ هستند و ریشه درگلزار شهادت دارند و از نور خورشید ایمان گرما می گیرند و از آب معنویت سیراب می شوند.
مرزبانان کسانی هستند که در حساس ترین لحظات تاریخ این مملکت، همچنون دژی مستحکم مردانه و شجاعانه در جهت تحقق امنیت پایدار مرزهای میهن عزیز گام برداشته و این راز مرز و خون این غیورمردان است.
امید آنكه خون سرخ این شهیدان عزیز مقبول حضرت حق قرار گرفته و همه قدردان رشادت و ایثارگری این عزیزان باشیم.


سید مرتضی اولادعلی - معاون فرهنگی اجتماعی مرزبانی استان هرمزگان