دلنوشته دختر برای پدر شهیدش

دلنوشته دختر برای پدر شهیدشبسم الله الرحمن الرحیم

ای پدرجان منم فائزه ات دختر تو

پدرم خیالت راحت همه هوایم را دارند اما از تو چه پنهان بدجور دلم هوای تو را كرده، هرچه بزرگتر می شوم انگار دلم تنگ تر می شود، مادرم می گوید لباس های نظامی ات را برایم به یادگاری گذاشته ای، راستش من كه دختر هستم لباس هایت را نمی توانم بپوشم، تازه برای من گشاد هستند، ولی از بس دوستش دارم گاهی آنها را می پوشم.

پدرم، كلاهت كم كم برایم اندازه می شود، مادرم می گوید: با كلاه چقدر شبیه پدرت هستی، حالا با كلاه نظامی برای عكس قاب شده ات احترام می گذارم. كلاه نظامی ات را كه می پوشم بچه های مجتمع هم فهمیده اند كه پدرم نظامی بوده و بیشتر احترام مرا نگه می دارند.

روزهای دلگیری است، از من می پرسند دلت برای پدرت تنگ شده، چه باید بگویم؟ راستش را بخواهی دلم گرفته چون خیلی دلم برای تو تنگ شده آنقدر زیاد كه با این سئوال در دلم گفتم مگر هنوز نمی دانند چه چیزی را از دست داده ام كه می پرسند چقدر دلتنگت شده ام؟ خب معلوم است كه دلتنگ می شوم، درست است كه زندگی می كنیم و زندگی ادامه دارد ولی زندگی ما به آسانی زندگی دیگران نیست. مگر می شود دلتنگت نباشم، مگر می شود من و دوستم كه پدرش هر روز ساعت یك به مدرسه می آید و یك بغل سیر می بوسدش و با هم به اغذیه فروشی رو به روی مدرسه می روند فرقی نداشته باشم. تازه وقتی بابای زهرا من را از مدرسه به خانه می آورد و زهرا با باباش جلو سوار می شوند و من پشت سر، به یاد تو هستم و یواشكی بغضم را پنهان می كنم.

پدرم كاش تو بودی و من با تو جلوی ماشین سوار می شدم و یك روز هم ما زهرا را می رساندیم. مادرم خیلی تلاش می كند تا جای خالی ات را احساس نكنم ولی راستش من بیشتر دلتنگ تو می شوم.

قطعه شعری برای پدر شهیدم

چقدر زود سفر كردی از این خانه پدر

پر كشیدی تو از این منزل ویرانه پدر

یاد من نیست ولی مادر من می گوید

وارد رزم شدی محكم و مردانه پدر

باورم نیست كه رفتی تو از این خانه ولی

باورم هست شدی عاشق و مستانه پدر

پرچم سرخ شهادت چو به تنت پوشیدی

آسمان ها به تو گردید چو كاشانه پدر

لایق روح بلند تو نبودیم یقین

بر بلندای زمان نام تو فرزانه پدر

خوش به حال تو ولی بی تو چه تنها شده ام

خوش به حال تو ولی دختر دردانه پدر

كاش می شد كه بیایی تو به خوابم گل من

صبر و طاقت اگرم نیست به پیمانه پدر

برای شادی روح پدر شهیدم و شهدای انقلاب اسلامی صلوات

شهید حسن سبزه جو از شهدای نیروی انتظامی خراسان جنوبی سال 1388 در منطقه بوشاد به شهادت رسید.


شهدا مرتبط :

شهید حسن سبزه جو