یادداشت معاون فرهنگی اجتماعی فراجا درخصوص شهدای اخیر پلیس؛ بهای تولید امنیت را پلیس با جانش می پردازد

یادداشت معاون فرهنگی اجتماعی فراجا درخصوص شهدای اخیر پلیس؛ بهای تولید امنیت را پلیس با جانش می پردازد

آخرین بروزرسانی : شنبه، 18 شهریور 1402 ساعت 08:17

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس در یادداشتی به پاس خون شهدا نوشت: وقتی صحبت از رشته‌های ناگسستنی ماموریت پلیس با روزمرگی های شهروندان به میان می آید سخن گزافی نیست؛ یادمان باشد تامین امنیت، هزینه سنگینی دارد و بهای آن را این روزها پلیس با جانش می پردازد.

در یادداشت معاون فرهنگی اجتماعی فراجا به پاسداشت خون شهدای انتظامی می خوانید:

برای شهدایمان می نویسم، برای مظلومیت آنان، برای اشکِ کودکان و سوزِ دل خانواده شان، برای رشادت، شجاعت، صلابت و جوانمردی یکایک شان، یادمان باشد تامین امنیت، هزینه سنگینی دارد و بهای آن را این روزها پلیس با جانش می پردازد.

بار دیگر 2 تن از نیروهای خوش خلقِ  پلیس در راه تأمین امنیت در یک ترور کور و ناجوانمردانه توسط تروریست‌های ایران ستیز و اشرار مسلح در سیستان و بلوچستان جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند که جایشان پُر شدنی نیست.

وقتی صحبت از رشته‌های ناگسستنی ماموریت پلیس با روزمرگی های شهروندان به میان می آید سخن گزافی نیست؛ پَر کشیدنِ ماموران پلیس در ماموریت های درون شهری برای حفظ برقراریِ ایمنی  شهروندان در تخریب سازه های نا ایمن در پایتخت موید آن است.

آن هنگام که به مظلومیت شهدای فراجا اشاره می شود، به واقع نمی دانم کفه پریشان حالیم برای کدامشان سنگین تر است؟ برای پیکر همرزمانِ کاربلدِ بی ادعایم که از زیر آوار بیرون آمد و کسی چه می داند زیر آوار ماندن و خاک را به جای هوا به ریه ها فرستادن چیست؟ همانند غواصان عزیزمان که به جای شنا در اروند رود، با دست های بسته در خاک دفن شدند.

غم کدامشان را به دوش و دل بکشیم، آن همکارِ گران سنگمان در کلانتری که در هنگامه دستگیری متهمِ سلاح به دست، خون داد تا خونِ شهروندی بر زمین نریزد یا آن مامورِ متعهدی که جان فرزندان این مرز و بوم برایش ارجحیت داشت و نخواست که گرفتارِ افیون اعتیاد شوند و در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر جانش را در طَبَقِ اخلاص و هدیه به این سرزمین کرد، یا آن مرزبانِ باغیرتی که جان می دهد ولی خاک نمی دهد، یا عوامل گشتِ درون شهری که مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند، یا آن گشت پلیس راهور که در جاده مورد پرسش قرار می گیرد و راهنمایی می کند اما در پاسخ به جای تشکر آماج گلوله و سربهای داغ قرارمی گیرد، آن مامور چک و خنثای بمب که قیچی بر رشته جان خویش می زند، برای سرباز خوش غیرتی که آموخته دفاع از وطن و هموطنانش عین همجواری با ایزد است و یا دیگر همکاران شهیدم ...

بی شک تعدد و گستره‌ِ ماموریت‌های مخاطره آمیز شبانه روزی پلیس، کشف هزاران تن مواد و اقلام ممنوعه، پنجه در پنجه بدطینتان و مخلان نظم و امنیت انداختن و در نهایت تولید امنیت، بهایی دارد و اين روزها عزیزانم در فراجا با جان گرانقدرشان این بها را می پردازند.

فراجایِ مقتدر و مظلوم ترکیب عجیبی است؛  فراجا همان پلیس مظلوم ایران ما که آماج حملات‌ مغرضان و برخی از دوست نماهاست، آری امنیت به خودی خود ایجاد نمی شود و همگان می بایست برای تامین و ارتقاء آن تلاش کنیم و حامی و قدردان تلاشگران عرصه امنیت باشیم .

پاس می داریم زحمات همه گرامیان را در سازمان بزرگ پلیس و کلاه از سر برمی داریم وتمام قد به احترام شان می ایستیم، یقینا بهشت و همجواری با سالار شهیدان  جایگاه شهدای متعهد و مظلوممان می باشد.

یادشان گرامی و راه شان پر رهرو باد...  

سعیدمنتظرالمهدی - اربعین ۱۴۰۲

دیدگاه های شما :


کدامنیتی