پلیس هم مصداق بارز یک "بسیجی" است

پلیس هم مصداق بارز یک "بسیجی" است

آخرین بروزرسانی : یکشنبه، 02 آذر 1399 ساعت 14:59

کثرت، پیچیدگی و گستره کار و فعالیت مستمر و هدفمند در نیروی انتظامی بر هیچ کس پوشیده نیست، بنابراین به جرأت می توان گفت که "پلیس هم مصداق بارز یک بسیجی است" که به چیزی جز خدمت و تلاش در جهت تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی نمی اندیشد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ کمتر از یک سال دیگر نیروی انتظامی با گذر از عمر 30 ساله خود، قدم در مسیری به مراتب پر فراز و نشیب تر از گذشته خواهد گذاشت و به یاری پروردگار تا تحقق افق های درخشان پلیس 1404 راه زیادی باقی نخواهد ماند؛ افق های روشنی که به پشتوانه کارنامه قبولی این سازمان از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نیز عموم هموطنان قرار است به مانند بال هایی معنوی، پلیس در تراز انقلاب اسلامی را به نقطه اوج و تکامل برساند.

پلیسی که به تبعیت از فرمایش رهبرش برای مردم فهیم و قانونمند، مایه امنیت و آرامش و به تأسی از سیره مولا و مقتدایش امیرالمومنین علی(ع) برای ناکثین، قاسطین و مارقین زمان و به تعبیری کوتاه تر معاندان حکومت و نظام، مایه ناامنی و اضطراب است.

اما قرار است چند ساعتی، نه! فقط یک ساعت و شاید هم کمتر از آن به همکاران در سراسر کشور بگوییم در محل کار و خدمت خود نباشند از ستادهای فرماندهی در مراکز استان و شهرستان ها گرفته تا کلانتری های داخلی و گشت های فوریتی 110، اکیپ های راهور و پلیس راه و پاسگاه های مرزی، دریابانی و هر ساختمان و پایگاهی که یک یا چند نفر از کارکنان ناجا در آن ها حضور دارند.

اولین جمله ای که با شنیدن این حرف به ذهن خطور می کند این است که این کار اصلاٌ شدنی نیست، نظم کشور به هم می ریزد؛ و چندین جمله دیگر که همگی بیانگر مخالفت صریح با این ایده خطرناک هستند.

یعنی امور اجرایی کشور، کارهای روزمره، داد و ستدهای حقیقی و حقوقی، حمل و نقل ها، تعامل و ارتباط ها و همه و همه در تمام طول شبانه روز، هفته و ماه و سال به عملکرد نیروی انتظامی گره خورده اند.

پر واضح است که کثرت، پیچیدگی و گستره کار و فعالیت مستمر و هدفمند در نیروی انتظامی بر هیچ کس پوشیده نیست بنابراین به جرأت و بدون در نظر گرفتن عواطف و تعصب سازمانی می توان گفت که"پلیس هم مصداق بارز یک بسیجی است" و با پوشیدن این لباس مقدس به چیزی جز خدمت و تلاش مجاهدانه در جهت تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی نمی اندیشد.

پلیسی که خود برخاسته از همین مردم کوچه و بازاری است که سالیان سال پای انقلاب و رهبرشان ایستاده اند، هیچ گاه خود را تافته جدا بافته ندانسته و سرمایه و عزتش را از اعتماد و همراهی هموطنانش می داند و تا پای جان از آن حراست می کند.

به طور میانگین هر روز جوان و جوانانی از نیروی انتظامی در راه امنیت این سرزمین در خون خود می غلطند و تقدیم انقلاب می شوند و این هم سند متقن و زرین دیگری برکارنامه درخشان سبزپوشان ناجا است.

تنها شهید زنده این کشور اسلامی، جانباز شهید "سید نورخدا موسوی مفرد" که 10 سال تمام چشمان زیبایش به انتظار وصال باز ماند و سرانجام روح آسمانی اش در آغوش جدش "حسین بن علی(ع)" آرام و قرار گرفت، گویای این حقیقت عظیم است که تاریخ در حال تکرار است و جبهه حق تمام قد در مقابل دنیای باطل و طاغوتیان زمان ایستاده است.

اگر در جبهه های سوریه و عراق جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب برای حفاظت از حریم آل الله گلبرگ های ظریفشان از هم می پاشد، در داخل کشور هم عده ای دجال خنجر کینه بر نفس های سربازان امنیت فرود می آورند.

بسیج و تفکر بسیجی تنها محدود و معطوف به قشر یا نیروی خاصی نیست و اگر به تعبیر ولی فقیه زمان همچون علی(ع) تمام وجودمان وقف اسلام باشد، آن وقت یک بسیجی مخلص هستیم که شهد شهادت را ذره ذره در زیر زبانمان می چشیم تا زمان موعود فرا رسد.

آری پلیس هم می تواند یک بسیجی باشد، آن جا که برای یاری مظلوم خشمگین می شود و در هوای غبارآلود فتنه و نیرنگ با بصیرت و آگاهی بدون آن که دستش و اراده اش بلرزد، لرزه برتن هنجارشکنان و آشوب گران می اندازد. زخم های فتنه را یکی پس از دیگری به جان می خرد تا انقلاب و ارزش های انسانی از هر گزند و گزشی در امان بماند.

رسانه های معاند و حتی برخی فریب خوردگان داخلی او را مزدور نظام می خوانند و به او لقب سرکوبگر می دهند، اما روحیه جهادی و زمزمه کلمه به کلمه سوگند نامه ای که از سویدای وجود بر زبان جاری کرده او را در این راه و مسیر مصمم تر می کند.

انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه مردمی سلحشور از مردان آریایی غیرتمند، علمداری شجاع از نسل حیدر کرار و سربازانی جبین بسته با سربندهای "هیهات من الذله" و به برکت امدادهای غیبی خداوند و عنایات خفیه حضرت ولی عصر(عج) طوفان ها و طغیان های زمان را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته تا در ساحل حکومت عدل جهانی امام زمان (ع) آرام گیرد.

درود و رحمت واسعه پروردگار به روان پاک شهیدان انقلاب اسلامی و روح بلند و ملکوتی بنیانگذار این نظام مقدس که یاد و نامشان چراغ راهی برای آیندگان است.

و سخن آخر که زبان حال همه مردان مردی است که دل در دریای خطر سپرده اند تا ایران و ایرانی همواره سربلند و عزتمند بماند.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی