مدافع حرم و وطن

مدافع حرم و وطن

آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 07:42

خون مدافعان حرم و حریم ایران اسلامی از جمله سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای وطن با هم آغشته شده و تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) ضامن امنیت پایدار کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ سردار "احمدعلی گودرزی" فرمانده مرزبانی ناجا در یادداشتی نوشت: زمانی که به خانه دخت پیامبرگرامی (ص) هتک حرمت شد و اصحاب پیامبر به دفاع برخاستند؛ یا حتی زمانی که به حرم امام حسین (ع) و سایر عتبات عالیات و حرم حضرت زینب (س)هتک حرمت شد، مسلمانان از شیعه و سنی به دفاع از حریم ولایت برخاستند.

از آنجا که هتک حرمت و بی ادبی نیروی کفر نسبت به اماکن مقدس شیعیان همیشه بوده و قطعا نیز این اقدام های بی رحمانه ادامه خواهد داشت، با توجه به هتک حرمت ها،اینجاست که موضوع جهاد و دفاع در اسلام  نسبت به مدافعان حرم و حریم ولایت، قطعا می تواند راه گشا باشد.

مدافعان حرم، سفیران و مروجان فرهنگ ایثار و شهادت در مبارزه با دشمنان اسلام به شمار می روند، آنان كه در پرتو رهنمودهای حكیمانه رهبری به بصیرت و شناخت حق از باطل دست یافتند و فرسنگ ها دورتر از میهن شان به منظور شكست جبهه استكبار و تكفیر، از جان خویش نیز گذشتند و به نبرد با اندیشه های افراطی شتافتند.

دلاور مردانی از تبار شهدای دفاع مقدس ، وارثان ارزش ها ، فرهنگ ایثار و مقاومت یکبار دیگر در تاریخ حماسه آفرینی های ایران خوش درخشیدند و سال ها پس از پایان جنگ تحمیلی با تاسی از آموزه های حق طلبی سیدالشهداء (ع) به منظور دفاع از اسلام و حریم اهل بیت (ع) در قامت مدافعان حرم به مصاف با اندیشه های افراطی و تكفیری رفتند و جامه شهادت، برازنده قامت استوارشان شد.

در راستای تبیین ارزش های فرهنگ شهادت در سیره مدافعان حرم، مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در سخنانی به محوربندی، ارتباط، جایگاه و رسالت این دلاورمردان پرداخته اند که در بخشی از آن به نقش تاثیرگذار مدافعان حرم در حفظ امنیت ملی اشاره شده است.

ایشان در فرمایشات گرانبهایی در وصف مدافعان حرم می فرمایند؛ شهدای مدافع حرم اگر نبودند، ما باید حالا با عناصر فتنه‌گرِ خبیثِ دشمنِ اهل‌بیت و دشمن مردم شیعه، در شهرهای ایران می جنگیدیم. از برنامه‌های دیگر دشمن این بود كه سعی می كردند خودشان را به سمت مناطق مرزی ایران اسلامی برسانند که جلویشان به خوبی گرفته شدو بهشان تودهنی زده شد و تارومار شدند.

لذا نقش موثر مدافعان حرم و شهدای عرصه ایثار و از خودگذشتگی، در تأمین امنیت پیرامونی ایران اسلامی بر کسی پوشیده نیست و مردم ایران، جبهه مقاومت و امت اسلامی قدردان این تلاش ها هستند.

در کنار مدافعان حرم نیز هستند غیور مردانی که عرق ملی دارند و از حریم ایران اسلامی دفاع و پاسداری می کنند، غیور مردانی از جنس نیروی مخلص و جان برکف انتظامی که از مرز تا مرکز در دفاع از کشور وظیفه دارند و در واقع عهده دار امنیت حریم ایران اسلامی هستند، حریمی که به واسطه ظهور و تحقق امنیت پایدار، خون جوانان، سربازان و سرداران شهید در جای جای آن غلطیده شده و امروز با چکیده شدن خون مدافعان حریم، ایرانی امن از مرز تا مرکز را شاهد هستیم.

خون مدافعان حرم و حریم ایران اسلامی از جمله سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای وطن  با هم آغشته شده و تا ظهور حضرت ولی عصر (عج)  ضامن امنیت پایدار کشور است.

یاد و خاطره همه شهدا از صدر اسلام، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و حریم و بالاخص شهدای مظلوم مرزبانی نیروی انتظامی را گرامی می داریم.

همانطورکه فرمانده ناجا در پیام تسلیت شهادت مدافع حرم "حسن عبدالله زاده"  اشاره کردند، رشادت، ایثار و از خودگذشتگی شهدای مدافعان حرم بی مثال است و خون های پاک این جوانان که پرورش یافته مکتب ایثار و جهاد  هستند و شهیدانی چون "عبداله زاده" که پرورش یافته یک خانواده "مدافع وطن" بودند، لرزه بر جان دشمنان می اندازد تا پا از گلیم شان درازتر نکنند چراکه جوانان غیور ایران اسلامی دست هر تعرض و تجاوز را به ناموس وطن کوتاه خواهند کرد.

امروز مرزبانان غیور نیروی انتظامی کشور به عنوان مدافعان حریم ایران اسلامی ادامه دهنده راه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و گوش به فرمان مولا و مقتدایشان حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی ) در مرزهای ایران اسلامی هستند.#

و دفاع همچنان در مرزها باقی است...

دیدگاه های شما :


کدامنیتی