فرهنگ ايثار و شهادت يک سرمايه جاويد است

فرهنگ ايثار و شهادت يک سرمايه جاويد است

آخرین بروزرسانی : چهارشنبه، 13 مرداد 1400 ساعت 09:56

فرهنگ ايثار و شهادت يک سرمايه جاويد است که بايد ضمن حراست و پاسداري، آن را در همه ابعاد زندگي نهادينه کرده و سرلوحه کار خويش قرار دهيم.

امروز به برکت خون شهدا، صبر و ایثار خانواده‌های این عزیزان، امنیت بسیار خوبی را در منطقه‌ای که کانون نا امنی است و تمام دشمنان اسلام هدفشان نا امن کردن ایران اسلامی است، شاهد هستیم و این امنیت مرهون خون شهداست.

شهدا جان خود را در راه حفظ امنیت و سلامت جامعه اسلامی و اعتلای اسلام و نظام اسلامی فدا کردند تا امروز امنیت در جامعه ما برقرار باشد و در سایه همین امنیت، شاهد تلاش و کوشش اقشار مختلف مردم در اجتماع باشیم.

شهدا برای استحکام  ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. حفظ و حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی از اهداف و آرمان‌های بلند شهدا است، شهیدان مایه عزت و آبروی نظام هستند.

فرهنگ شهادت طلبی ملت ایران موج اسلام خواهی و عزت را در جهان به ارمغان آورده است، اگر امروز دنیا روی ایران حساب ویژه‌ای دارد به خاطر حماسه‌ای است که شهدا، جانبازان و خانواده‌های آنها آفریدند.

امروز به برکت خون شهدا و ایثار و از خودگذشتگی خانواده‌های معظم آنان، ایران اسلامی از عزت و اقتداری بی‌بدیل در منطقه برخوردار است بنابراین تمامی مردم و مسئولان موظف هستند قدردان خون پاک شهدا باشند.ملت ایران هرچه دارند، به بركت خون شهدای گرانقدر و رشادت‌های سایر رزمندگان ومرزبانان اسلام است كه اجازه نداده ونخواهند داد یك وجب از خاك این كشور به دست نااهلان بیفتد و امنیت و آرامش را برای جامعه اسلامی به ارمغان آوردند. شهدای ما بزرگترین سرمایه زندگی خود را در راه حفظ امنیت و آرامش جامعه گذاشتند و امروز وظیفه ماست كه راه و هدف آنها را ادامه دهیم.

وظیفه ما درقبال خون شهدا

وظیفه ما در شرایط كنونی،ادامه راه شهدا ،استقامت در مقابل تحریم های دشمنان و پایداری بر مسیر پر افتخار ولایت است.

اولین وظیفه ما این است که: با دوستان شهدا دوست، با دشمنان شهدا دشمن باشیم. پیرو ولایت فقیه باشیم، خانواده شهدا را تکریم و به شهدا احترام بگذاریم.

اگر حضرت زینب (س)و حضرت رقیه(س) و حضرت ام الکلثوم(س) یاد شهدا را گرامی نمی داشتند و اهداف شهدا را بازگو نمی کردند، نور شهدا خاموش شده بود.

هدف دنیای استكبار، تضعیف روحیه مردم و ضربه به نظام اسلامی است.وظیفه داریم با دشمن شناسی و كسب بصیرت، مسیر راستین انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.دشمنان وقوع بیداری اسلامی در منطقه را به تبعیت از ایران اسلامی می دانند و به همین دلیل با توطئه های گوناگون سعی دارند از ملت بزرگ ایران انتقام گرفته و به این كانون بیداری اسلامی ضربه وارد كنند.

 تمام عزت و سربلندی ما در دنیا كه موجب شده است دشمنان جسارت تجاوز به نظام اسلامی را نداشته باشند از بركت مجاهدت های شهدا و خانواده های آن ها است.در اثر تحریم های دشمنان، امروز جمهوری اسلامی تبدیل به قدرت اول علمی و فناوری در سطح منطقه شده است و ملت ایران آموخته است كه مقاومت در مقابل فشارها، نزول بركات الهی را به دنبال خواهد داشت.پس با ادامه دادن راه شهدای گرانقدری که هستی خویش را در راه دفاع از ناموس و مرزها تقدیم کردند راه سرفرازی کشور را هموارکنیم.

کارمند رتبه 15حسین فرهمند - معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر

 

دیدگاه های شما :


کدامنیتی