فتح خرمشهرها

فتح خرمشهرها

آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 03 خرداد 1400 ساعت 14:03

ملت غیور ایران اسلامی در طول پنج دهه از گذشت انقلاب دشواری ها و مشکلات بزرگی را پشت سرگذاشته و خرمشهر های زیادی را فتح کرده اند، حماسه های غرورآفرینی همچون آزادسازی خرمشهر همیشه به دست این ملت مومن و انقلابی در حال تکرار بوده و برای به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش و فداکاری فروگذار نیستند.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ سرهنگ "علي پورنخعی" فرمانده يگان ويژه استان خراسان رضوی در یادداشتی نوشت: دفاع مقدس دوران پر‌افتخار وحدت، مقاومت و اراده ملي ملت مومن و انقلابي ‌ايران در حفظ استقلال، تماميت ارضي کشور و آرمان‌ ها و ارزش‌ هاي انقلاب اسلامی است.

در جنگ تحميلي هشت ساله عراق عليه ايران، كشورهاي زيادي رژيم بعثی را همراهي و پشتيباني مي كردند و اين رژيم از هيچ جنايتي دريغ نمي كرد، ولي با توكل به خدا، توسل به ائمه اطهار (ع) و تبعيت از ولايت فقيه بر دشمنان غاصب غلبه كرديم.

اين سه اصل مهم رمز پيروزي و موفقيت رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس بود كه همواره مورد تحسين تمام آزادي خواهان جهان قرار گرفته است، ما بايد ادامه دهنده راه و هدف شهدا و ايثارگران باشيم و آن را سرلوحه زندگي و كارهاي خود قرار دهيم.

ما در جنگ، اخلاص و معنويت را تجربه كرديم و به ياري و لطف خداوند توانستيم بر دشمن پيروز شويم و امروز تمام دنيا در مقابل ايران اسلامي سر تعظيم فرود مي آورند، یکی از این پیروزی های بزرگ، آزادسازی خرمشهر بود که با ایثار و فداکاری جوانان مومن و انقلابی در صفحه تاریخ رقم خورد.

آزادي خرمشهر يكي از عنايات و معجزات خداوند متعال بود که امام خمینی(ره) در این باره فرمودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد"؛ هيچ كس به خصوص دشمنان كشورمان باور نمي كردند ولي تلاش ها و مجاهدت هاي شبانه روزي رزمندگان اسلام در كنار لطف و عنايت الهي تمام معادلات و محاسبات آن ها را بر هم زد.

آزادسازي خرمشهر از مهم ترين اهداف عمليات بيت المقدس در دوره جنگ ايران و عراق بود كه پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361 صورت گرفت؛ اين واقعه از لحاظ نظامي نقطه عطفي در تاريخ جنگ تحميلي شناخته مي شود، به همين دليل از آن روز به عنوان نمادي از مقاومت، ايثار و پيروزي در برابر دشمن ياد مي شود.

ملت غیور ایران اسلامی در طول پنج دهه از گذشت انقلاب دشواری ها و مشکلات بزرگی را پشت سرگذاشته و خرمشهرهای زیادی را فتح کرده است، حماسه های غرورآفرینی همچون آزادسازی خرمشهر همیشه به دست این ملت مومن و انقلابی در حال تکرار بوده و برای به اهتزاز درآمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش و فداکاری فروگذار نیستند.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی