سلام ای مشعل فروزان زندگی

سلام ای مشعل فروزان زندگی

آخرین بروزرسانی : سه شنبه، 28 بهمن 1399 ساعت 07:47

از آغازین روزهایی که طرح "سفیر شهید" در یگان های ویژه ناجا اجرا شد، گویی چراغی فروزان در مسیر پیش روی زندگی روشن شد، چراغی که با مشعل داری شهید هدایت می شود و مسیر زندگی را برایمان روشن می کند.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ استواریکم "محمد کاظم کارگر" سرپرست اداره اجتماعی یگان ویژه استان یزد در یادداشتی نوشت: سیرت آدمی همواره میل به کمال دارد؛ بی شک زندگی بشری از شروع دست خوش انحرافات و کج راهی های بسیاری بوده است که گاهی این انحرافات مسیر زندگی را به کلی تغییر داده و عاقبت ناخوشی را در پی داشته، از سویی فطرت انسان آن قدر پاک و زلال است که او را همواره به راه درست سوق می دهد و یا وادارش می سازد تا مسیر خود را به سمت حقیقت مایل کند؛ خداوند متعال نیز قبل از خلقت بشر این غریزه را در وی قرار داده که به سوی کمال و بی نهایت گرایش داشته باشد، از این رو است که انسان های پاک سیرت همیشه در این صدد بوده اند که راه رسیدن به کمال را که همان قرب الهی است بپیمایند و به سر منزل هستی برسند.

* اهمیت یاد شهدا

شاهدیم که جهان کنونی در شرایطی قرار دارد که زمینه انحراف و گمراهی از مسیر حقانیت فراوان شده است و تا چشم کار می کند تابلوهایی است که راه گناه و دوری از خداوند و اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام را نشان می دهند ولی غفلت از آن دارند که مگر شیرینی زندگی چیزی جز دوستی و محبت آن بزرگواران است؟

تابلوهای گمراهی همواره می کوشند تا ما از اینکه روز به روز به خداوند که هدف اصلی زندگی ماست، دورتر شویم ولی این درد عظیم علاجی دارد بس بزرگتر....

علاج آن وصل شدن به دریای بیکران محبت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و وادی شهادت است، همان دریایی که شهدای عزیز ما به آن رسیدند و سیراب گشتند، همان دریای بیکرانی که اکنون نیز شهدای مظلوم ناجا روزانه به وصلش می رسند و خود را غرق در عشق و وصال محبوب می کنند؛ آری شهادت یک شاهراه عظیم است که مردانی همچون سردار شهید "حاج قاسم سلیمانی"، دانشمند شهید دکتر "محسن فخری زاده"، سروان شهید "رضا صیادی" و امثال آن بزرگواران وجود خود را وقف این وادی کردند و عاقبت به خیر شدند؛ آری شهادت وادی عشق است به رنگ خون... شهادت عاقبت به خیری است، ان شاءالله نصیب تمام مشتاقانش بشود.

* سلام ای مشعل فروزان زندگی

از آغازین روزهایی که طرح "سفیر شهید" در یگان های ویژه ناجا اجرا شد گویی چراغی فروزان در مسیر پیش روی زندگی روشن شد، چراغی که با مشعل داری شهید هدایت می شود و مسیر زندگی ام را برایم روشن می کند؛ بی تردید با اقتدا به این شهید و بهره گیری از سیره زندگی وی که عاقبت خودش را ختم به شهادت در راه خدا کرده، می تواند زندگی مرا هم صفا بخشد و عاقبت من را ختم به خیر و شهادت کند إن شاءالله.

و اما روایت آغاز طرحی برای سعادت دنیا و آخرت کارکنان یگان های ویژه ناجا

تابستان سال جاری و همزمان با ایام سوگواری حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بود که طرحی عظیم و معنوی به نام "سفیر شهید" از اداره اجتماعی یگان های ویژه ناجا تدوین و ابلاغ شد، طرحی که در آغاز مانند سایر طرح ها از یک کار هوشمندانه و قوی در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب و با کارشناسی افرادی انقلابی و خبره تدوین شده بود، ولی این طرح رنگ و بویی دیگر داشت، رنگ سرخ شهادت...

این طرح عظیم و معنوی از آغاز تاکنون مورد تاکید و حمایت های پدرانه سردار "حسن کرمی" فرمانده یگان های ویژه ناجا بوده و همواره با روحیه انقلابی، ولایی و اسلامی فرماندهان و کارکنان ابعادی گسترده به آن افزوده می شود و در قالب این طرح هر یک از کارکنان یک شهید را انتخاب کرده و خود را به عنوان سفیر آن بزرگوار می دانند و تمام اعمال خود را از ورود به یگان خدمتی به نیابت از آن شهید انجام می دهند، از ماموریت ها گرفته تا حضور در مجالس و مراسمات؛ چه بسا در زندگی شخصی خود نیز شهید را مد نظر قرار دهد که این نویدی از یک سبک زندگی اسلامی تحت عنوان بهره گیری از سیره شهدا و الگو گرفتن از زندگی آنان است.

اکنون تمام کارکنان یگان های ویژه ناجا خود را سفیر یک شهید می دانند و گامی بسیار عظیم در سوق دادن بیش از پیش یگان ویژه به پلیسی در تراز اسلامی برداشته شده تا إن شاء الله در نهایت بتواند زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) را مهیا سازد و سعادت در رکاب حضرت بودن و شهادت در مسیرش را کسب کرده و مدال افتخار سربازی و سربازی حضرتش را بر گردن اندازد.

پایان قسمت اول.....

إن شاء الله با تدابیر فرماندهان ارشد نیرو این طرح عظیم نه تنها در سطح نیروی انتظامی، بلکه در سطح نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اجرا شود و به تایید حضرت ولیعصر (عج) و نایب بر حقشان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مد ظله العالی) برسد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی