درس عاشقی را باید از مکتب حاج قاسم آموخت

درس عاشقی را باید از مکتب حاج قاسم آموخت

آخرین بروزرسانی : شنبه، 13 دی 1399 ساعت 12:08

سرپرست معاونت اجتماعی مرزبانی هرمزگان در یادداشتی نوشت: درس عاشقي و عاشق بودن را بايد از مکتب حاج قاسم آموخت که تا انتهاي زندگي پر فراز و نشيب خود از هدف اصلي که مقاومت و اعتلاي اسلام بود دست نکشيد و عاشقانه آن را دنبال کرد تا به شهادت رسيد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا نقل از خبرگزاری پلیس؛ يک سال از پر کشيدن سردار دلها مي گذرد و داغ شهادت اين سرباز ولايت، هنوز بر دل مردم عزيز ايران اسلامي همچنان تازه است. درس عاشقي و عاشق بودن را بايد از مکتب حاج قاسم آموخت که تا انتهاي زندگي پر فراز و نشيب خود از هدف اصلي که مقاومت و اعتلاي اسلام بود دست نکشيد و عاشقانه آن را دنبال کرد تا به شهادت رسيد.

انگار همين ديروز بود که سردار ما آسماني شد و هنوز تصویر اشک هاي مردان و زنان از پير و جوان که در مراسم باشکوه تشييع پيکر مطهرش جاري مي شد از ذهنم خارج نمي شود.

سال قبل در چنين روزهايي که خبر شهادت سردار دلها به ما رسيد، به همراه فرمانده مرزباني استان هرمزگان براي مراسم تشييع و خاکسپاري مالک اشتر زمان به سمت کرمان رهسپار شديم.

در مسير کرمان وقتي سردار دهکي از مجاهدت و رشادت و تاثيرگذاري حاج قاسم در جبهه مقاومت سخن مي گفت، آرام آرام اشک از گوشه چشمانش جاري و بابت اين حادثه بهت آور غمگين و ناراحت بود.

راستش هيچکس از همراهان که در مسير جاده بندرعباس به کرمان براي تشييع پيکر مطهر شهيد سليماني بوديم، جز ناراحتي و بيان افسوس از شهادت اين سردار محبوب، حوصله حرف زدن و بيان مطلب ديگری نداشت.

شايد در روزهاي اول خيلي افسرده و ناراحت بودم ولي وقتي انقلابي که حاج قاسم با شهادت خود در مردم بوجود آورد و در مراسم تشييع پيکر مطهرش نمایان بود را ديدم و به فكر فرو رفتم كه اين سرباز ولايت در چه راهي و با چه هدفي به شهادت رسيد و الان به او چه مي گذرد و چقدر مشتاق شهادت بود و عاجزانه از درگاه الهي درخواست شهادت مي کرد، كمي آرام شدم.

جايي كه خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد «ومن المومنين رجال صدقوا ما عاهدوالله عليه فمنهم من قضي نحبه منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا » پس جاي ناراحتي و نگراني نيست.

بدون ترديد شهادت براي سردار دلها و سرباز ولايت عزت ابدي، فخر اولياء و رمز پيروزي است و اين عزيز در پيشگاه خداوند متعال و در سفره الهي متنعم مي شود.

به راستي كه حاج قاسم با خون سرخ و پاك خويش، كه امتداد دهنده خون شهيدان كربلاست، شكوه و عظمت ايمان و اسلام را منتشر نمود و به مصداق «عند ربهم يرزقون» جاوداني هميشگي خود را تضمين كرد.

يادش بخير در شب مراسم تشييع پيکر مطهر شهيد حاج قاسم سليماني به همراه فرمانده مرزباني استان هرمزگان در منزل يکي از همکاران مرزبان خود که ساکن کرمان بود مستقر شديم. صبح زود براي حضور در مراسم تشييع به سمت محل مراسم رفتيم که با حضور بي سابقه و پرشور و ميليوني مردم روبرو شديم. مراسم از ميدان آزادي کرمان به سمت ميدان شهدا و گلزار شهداي کرمان برگزار مي شد ولي نتوانستيم به علت حضور ميليوني جمعيت خود را به ميدان آزادي برسانيم و در حدفاصل ميدان آزادي تا ميدان شهدا مستقر شديم.

آحاد مردم مومن و عزادار از سراسر کشور خود را به کرمان رسانده بودند تا در اين مراسم باشکوه شرکت کنند و بي صبرانه منتظر بودند که تابوت حامل پيکر مطهر سردار دلها را در آغوش بگيرند.

آن چيزي که در اين مراسم توجه ما را به خود جلب کرد، حضور نوجوانان، جوانان و بانوان در اين مراسم بود که بسيار پررنگ بوده و با شعارهايي عليه استکبار و عواملش، اين جنايت هولناک را محکوم مي کردند.

بالاخره بعد از ساعت ها انتظار، خودروي حامل پيکر مطهر شهيد سليماني و همرزم شهيدش سردار پورجعفري از محلي که ما مستقر شده بوديم عبور کرد و مردم همزمان با سردادن شعار مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل و شعارهايي در تجليل از مقام شامخ شهيد سليماني به استقبال پيکر مطهر رفتند و سردار محبوب دلها را با اندوه و حزن فراوان تشييع کردند.

آري مردم کرمان و شهرهاي اطراف که روزها در انتظار وصال يار بي تابي مي کردند، به معشوق خود رسيدند و سردار دلهايشان به زادگاهش رسيده بود. به همراه سيل جمعيت به سمت محل تدفين شهيد بزرگوار رفتيم اما......از بلندگوهاي محل مراسم اعلام مي شد که بعلت اذحام جمعيت امکان برگزاري مراسم تدفين وجود ندارد و از مردم درخواست شده بود محل مراسم را ترک کنند.

با قلبي مالامال از عشق و ارادت به سردار دلها آخرين مشايعت از پيکر مطهر شهيد را انجام داديم و با قرائت فاتحه اي به سمت بندرعباس حرکت کرديم و در مسير برگشت تنها حرف و صحبت ما عشق و ارادت غيرقابل وصف مردم قدرشناس ايران در خلق حماسه اي ديگر در مراسم تشييع بود که ما را به تعجب و تفکر فرو برد.

به نمایندگی مرزبانان نیروی انتظامی در مرزهای ایران اسلامی،سالگرد شهادت سردار محبوب اسلام ، مدافع وطن و سرباز ولايت را به پيشگاه مبارک حضرت بقيه الله الاعظم (عج) تعالي و به محضر فرمانده معظم کل قوا امام خامنه اي عزیز (مدظله العالي)، خانواده معظم شهدا و کليه فرماندهان و کارکنان نيروهاي مسلح به ويژه مرزبانان عزيز در سرتاسر نوار مرزي کشور تسليت عرض مي گويم و آرزوي رحمت واسعه الهي براي اين شهيد گرانقدر از درگاه الهي مسئلت مي نمايیم.

اميد است بتوانيم با تاسي از آموزه هاي اخلاقي و رفتاري اين شهيد بزرگوار، در حفظ مکتب حاج قاسم و انتقال مفاهيم آن به ساير همرزمان خود بويژه نيروهاي جوان و سربازان کوشا باشيم.

نگارش؛  سيدمرتضي اولادعلي/ سرپرست معاونت اجتماعي مرزباني هرمزگان

دیدگاه های شما :


کدامنیتی