تکواندوکاری که هفت سال بستری بود

تکواندوکاری که هفت سال بستری بود

آخرین بروزرسانی : شنبه، 25 بهمن 1399 ساعت 15:20

به‌صورت داوطلبانه رفت جبهه البته خانواده فکر می‌کردند ایشان در همان شهربانی خدمت می‌کند بعداز این که قطع نخاع شد فهمیدیم که رفته است جبهه.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ شهید مدافع وطن پرویز خلج در تاریخ اول شهریور 1344 در تهران به دنیا آمد. ایشان تحصیلاتش را تا کلاس سوم راهنمایی ادامه داد. در سال 1362 برای انجام خدمت سربازی وارد شهربانی شد و به‌صورت داوطلبانه به جبهه اعزام گردید. در جبهه به خاطر اصابت ترکش در منطقه حاج عمران قطع نخاع شد و سرانجام در سال 1370 به رفقای شهیدش پیوست. مرقد مطهر این شهید بزرگوار در قطعه‌ی 27 بهشت‌زهرای تهران می‌باشد.

ویژگی‌های اخلاقی

برادرم صبور و متین بود. خیلی به پدر و مادرم احترام می‌گذاشت؛ همیشه هم توصیه می‌کرد امام را تنها نگذارید، پیامش همیشه این بود که ما کشور را با جان و خون‌دل نگه داشتیم؛ سنگرها را خالی نکنید.

فعالیت‌های فرهنگی

در زمینه‌ی فرهنگی خیلی جوان فعالی بود، عضو پایگاه بسیج بود؛ گروه سرودی هم تشکیل داده بودند که پرویز هم در آن حضور داشت. به ورزش علاقه داشت و تکواندو هم کار می‌کرد.

داوطلبانه

سال 1362 برای سربازی اسم نوشت. سرباز شهربانی بود ولی به‌صورت داوطلبانه رفت جبهه البته خانواده فکر می‌کردند ایشان در همان شهربانی خدمت می‌کند بعداز این که قطع نخاع شد فهمیدیم که رفته است جبهه.

هفت سال مجروحیت

برادرم جانباز هفتادوپنج درصد بود؛ ما و مادرم از او نگهداری می‌کردیم، به ما توصیه کردند که ببریمش آسایشگاه؛ اما این کار را انجام ندادیم، در خانه به او سوند وصل می‌کردیم؛ لگن می‌آوردیم، چون بدنش عفونت می‌کرد باید ملحفه‌ها را عوض می‌کردیم. بهرام زخم بستر گرفته بود در کل شرایط بسیار سختی بود.

بعد از هفت سال

هفت سال بعد از مجروح شدنش شهید شد. آبان ماه سال هفتاد بود، حالش بد شد، بردیمش بیمارستان بقیه‌الله؛ بعد از دو روز بستری شدن چون عفونت همه‌ی بدنش را گرفته بود به فیض شهادت نائل آمد. مراسم تشییع‌ جنازه‌اش خیلی باشکوه برگزار شد؛ ما تا چهل روز بعد از شهادتش مهمان داشتم.

ناراحت نباش

بهرام به خواب مادرم آمده بود و گفته بود: جای من خوب است ناراحت نباش شما که دعا می‌کنید من هم به فکر شما هستم.

راوی برادر شهید داوود خلج

شهدا مرتبط :

شهید پرويز خلج

دیدگاه های شما :


کدامنیتی