امنيت پايدار کشورمان را مديون خون شهدا و مرزداران هستيم

امنيت پايدار کشورمان را مديون خون شهدا و مرزداران هستيم

آخرین بروزرسانی : دوشنبه، 06 اردیبهشت 1400 ساعت 12:35

امام علي (ع)، "امنيت در هيچ سرزميني برقرار نمي شود مگر به واسطه سپاهيان آن سرزمين"

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ سردار "احمدعلی گودرزی" در یادداشتی به موضوع عهد و پیمان مرزبانان در ضیافت سحری و افطاری پرداخت و نوشت: دفاع از تماميت ارضي ميهن و آرمان های امام راحل و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ديني است که بر گردن همه ایران دوستان است، آب و خاک و میهن مصداقي از ناموس هر فرد است که باید از آن ویژه مراقبت و صیانت کند.

دفاع و پاسداری از میهن؛ نمونه بارز آن را می توان در مرزبانان غیور و سلحشور یافت، سربازان وطن با نام مرزبان در ماه مبارک رمضان با چشيدن لذت روزه داري در شرایط سخت جغرافیایی و خدمتی از کیان ایران اسلامی پاسداری می کنند.

مرزبانان که با دفاع از سرحدات این آب و خاک توشه نيکي براي آخرت خود جمع می کنند، هر روز سر سفره سحري با همسنگران و همرزمان خود عهد و پيماني می بندند که امروز از ديروز هوشيارتر باشند تا مبادا احدي به مرزمان چشم طمعي داشته باشد و هر شب که وقت افطار مي رسد خداوند را به خاطر نعمت هايش، خصوصا سهیم بودن در تأمین امنیت مرزهای ایران اسلامی، سپاسگزاری می کنند.

بي ترديد زحمات شبانه روزي مرزداران با زبان روزه در نزد خداوند متعال بدون اجر نخواهد ماند و قطعأ اين سختي ها در حراست از مرز باعث ايجاد امنيت پايدار در داخل کشور است، حفظ امنيت، مهم‌ترين و سنگين‌ترين مأموريت در نظام اسلامي است که کارکنان مرزباني همواره باشايستگي و توانمندي در اجراي هدفمند آن سربلند هستند.

امنيت و آرامش حاکم در کشور به دلیل فداکاري، دليرمردي و شجاعت مرزبانان جمهوري اسلامي ايران است؛ گرما، گرسنگي، تشنگي و خستگي همگي مرا ياد مظلوميت سرور و سالار شهدا مي اندازد، ما که خاک پاي او هم نيستيم چه خوب است با پاسداري از کيان مرزهاي اسلامي در حفظ شرف و دين الهي قدمي در راه آن بزرگوار برداريم.

طبق فرمايش گرانبهاي امام علي (ع)، "امنيت در هيچ سرزميني برقرار نمي شود مگر به واسطه سپاهيان آن سرزمين"، لذا امنيت پايدار و مثال زدني و سربلندي کشورمان را مديون خون شهدا و شما مرزداران عزيز هستيم؛ شما با اين آمادگي و با اين آموزش ها، با اين سازماندهي و تجهيز شدن ها و تمرين ها، با اين شناخت تهديد و شناخت دشمن، با اين بصيرت مناسب که مورد نظر مقام معظم رهبري و فرماندهي کل قوا است، امنيت را براي اين کشور تضمين کرده ايد.

ايمان و اعتقاد ايرانيان در ادوار مختلف تاريخ و در بحبوحه بحران هاي اقتصادي و سياسي باعث شده شاهد اين عزت و اقتدار باشیم و همه این توفیقات حاصل برکت ماه رمضان است که باعث تزکيه نفس و انسان سازي مي شود.

روزه داري مرزبانان ميهن اسلامي در ماه مبارک رمضان اجر و پاداشي دو چندان دارد و اکنون اين موهبت نصيب شما عزيزان شده و مي بايست از آن بهره کافي را ببريد.

دیدگاه های شما :


کدامنیتی