آرزوی شهادت

آرزوی شهادت

آخرین بروزرسانی : سه شنبه، 23 شهریور 1400 ساعت 17:23

برادر شهید ناظرنژاد از برادر شهیدش می‌گوید؛ از آرزویش برای شهادت تا مشخص¬شدن جای دفنش که با گذشت بیش از سی سال هنوز جای آن مشخص نیست.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ شهید مدافع وطن احمد ناظرنژاد در سال 1340 در بندر دیر به دنیا آمد. دوران نوجوانی را مشغول کار بنایی بود. این شهید زمان جنگ تحمیلی به سربازی رفت و سرانجام در تاریخ پانزدهم تیر 1362 در کردستان به شهادت رسید.

ویژگی‌های اخلاقی

با مردم خیلی خوب رفتار می‌کرد. هر کاری که از دستش برمی‌آمد برای بقیه انجام می‌داد. باوجوداینکه کارگری می‌کرد، اما از همان پول به بقیه کمک می‌کرد. برای پدر و مادرم احترام زیادی قائل بود. مادرم می‌گفت: «خیلی زرنگ بود.» الان پدرم از دنیا رفته و مادرم زمین‌گیر است.

فعالیت‌ها

از زمانی که کم سن و سال بود بنایی می‌کرد. عضو بسیج هم بود، اما چون کارگر بود کم‌تر می‌توانست در آنجا فعالیت کند.

انقلاب

روی انقلاب حساس بود. زمانی که شهید باهنر و رجایی شهید شدند خیلی گریه کرد. به امام علاقه‌ی زیادی داشت. وقتی امام سخنرانی می‌کرد، حتماً سخنرانی ایشان را گوش می‌داد.

آرزو

آرزو داشت شهید شود. وقتی به مادرم می‌گفت: «دوست دارم شهید شوم.» مادرم از حرفش ناراحت می‌شد، سرانجام هم به آرزویش رسید.

خانواده‌ی شهدا

با شهید فولادنیا و شهید حیدری دوست بود. با خانواده‌های آن‌ها رابطه‌ی خیلی خوبی داشت. مادر شهید حیدری می‌گفت: «احمد هم مثل پسر من است.»

من هم شهید می‌شود

بعد از چند ماه آمده بود مرخصی؛ با مادرم رفته بود گلزار شهدای دراهک؛ گفته بود: «من شهید می‌شوم و اینجا هم دفنم می‌کنند.»

آخرین مرخصی

بعد از سیزده ماه، بیست روز مرخصی داشت. ولی هنوز دو روز از مرخصی‌اش مانده بود که برگشت جبهه؛ اصلاً دوست نداشت به مرخصی بیاید. دوست داشت در منطقه بماند. روزهای آخر به‌گونه‌ای حرف می‌زد که انگار خودش می‌دانست دیگر برنمی‌گردد.

خبر شهادت

بعد از مجروح شدن به بیمارستان شهید مطهری تهران فرستاده‌شده بود. آنجا به درجه رفیع شهادت نائل شد. اول به ما گفتند مجروح شده، ولی بعد گفتند شهید شده است.

مراسم تشییع

مراسمش را در بندر دیر برگزار کردیم؛ همه ناراحت بودند و افسوس می‌خوردند.

پیام شهید

وصیت‌نامه کتبی نداشت، اما پیامش این بود که امام را تنها نگذاریم و به یاری‌اش بشتابیم. همچنین نباید بگذاریم دشمن خاک ما را بگیرد.

افتخار

ما افتخار می‌کنیم جوانمان در راه انقلاب و اسلام شهید شد.

سر مزار

پنجشنبه‌ها می‌روم سر خاکش و وجودش را سر مزار احساس می‌کنم.

شهدا مرتبط :

شهید احمد ناظرنژاد

دیدگاه های شما :


کدامنیتی